AKI-DER Güneydoğu Bölgesi Kültür Turu Sona Erdi

Merkezi Ankara Çankaya’da bulunan ve Başkanlığını Canan Avşar Uzun’un yaptığı Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi (AKI-DER) düzenlediği kültür turlarına bu defa Güneydoğu bölgesinde yer alan Mardin ve Şanlıurfayı dahil etti.

Bu kültür ve kaynaşma turuna gerek Ardahan Kars Iğdırlı hemşehrileri gerekse yurdun çeşitli illerinden olan katılımcılar yoğun talep gösterdi. Her köşesi Cennet olan yurdumuzu üyeleriyle gezen AKI-DER, geçmiş medeniyetleri sinesinde barındıran ve çeşitli din ile kültürlerin bir arada yaşandığı Mardin’de bulunan başlıca Deyrulzafaran Manastırı, Ulu Cami ve eski Mardin olarak adlandırılan yerleşim yeri, Midyat konakları ; Peygamberler Diyarı olması ile manevi bir iklimin kapılarını açan Şanlıurfada ise başlıca Balıklı Gölü, Hazreti Eyüb’ün Makamı, Kara güller Diyarı olan Halfeti olmak üzere birçok tarihi ve doğal güzelliği ziyaret ettiler.

Bu gezide, İş İnsanı Mehmet Fatih Pakır ile Şanlıurfa Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ ve Etik Kurulu Başkanı AKIDER’i ağırladı.

Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclisi (AKI-DER) Kültür ve kaynaşma turunu, yurdun bir başka iline yapacağı seyahatte tekrar buluşmak üzere sözleşerek noktaladı

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en …