Ardahan 21. Göle Kültür ve Kaşar Festivali Sone Erdi

Ardahan ili Göle ilçe merkezinde bu yıl yoğun ile yapılan 21. Uluslararası Göle Kültür ve Kaşar Festivali 17 Temmuz günü sona erdi.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yaptığı konuşmada,Göle ilçesinin toplumsal yapı ve Dayanışma ruhuna vurgu yaparak gurbetçilerin doğdukları yapraklara sahip çıkmasını istedi.

21’inci Uluslararası Göle Kültür ve Kaşar Festivali etkinliğine Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Mehmet Hanifi Kaya, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez, İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Eren Küpeli, Ankara Göle Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş, İstanbul Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaş, Ardahan Kültürevi Efrail Çiftçi, Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli, Esenyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Kuzgun, Kaymakamı Haluk Koç, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Ardahan İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ile protokol üyeleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 21’inci Uluslararası Göle Kültür ve Kaşar Festivali’nde bir Kaşar üreten Firma tarafından yapılan 1 tonluk dev kaşar peyniri, ilgi odağı oldu. Festivale yoğun katılımdan dolayı bazı aksaklıklar oldu.

Göz Atın

Iğdır’da Kerbela Şehitlerini Anma Programı

Iğdır kent merkezinde Ehl-i Beyt Alimleri Derneği’nin düzenlediği Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini anma programı …