Ardahan Belediyesi Günlük 3 Bin Maske Dağıtıyor

Koronavirüs (Covid-19) salgını ülkemizde ilk olarak 10 Mart tarihinde görülmeye başladı. Durumun ciddiyeti henüz anlaşılmışken Ardahan Belediyesi olarak Başkan Faruk Demir’in talimatıyla, ilk vakanın ülkede görüldüğü üçüncü gün maske üretimine geçildi.

Dikiş atölyesinde çalışan yaklaşık 30 kadın işçimiz dikiş makinelerinin başında mesai yapmaya başladı. İlk etapta günlük 5.000 adet üretilen maskeler Temmuz ayına gelindiğinde ise günlük 10.000 ‘i buldu. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın maske sıkıntısı çektiği, ücreti mukabilinde dahi maske alamadığı dönemlerde Ardahan Belediyesi sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini pandemi sürecinde gösterdi. Günlük 2.500 – 3.000 adet ücretsiz maske halka dağıtıldı.

Şehrin umuma açık yerleri başta olmak üzere kamu ve özel kurumlara ücretsiz maske gönderildi. Ayrıca talep eden diğer il belediyelerine de Ardahan Belediyesi maske desteği verdi. Ardahan Belediyesi kurum içinde halka maske dağıtımını sürdürdü. Mart ayından bu yana yaklaşık 300 bin adet ücretsiz maske dağıtıldı.

#MaskesiOlmayanKalmasın sloganıyla Ardahan, Doğu Anadolu’da maske sıkıntısı çekmeyen tek il oldu.

Göz Atın

Göle Kayak Merkezi 2022 Kayak Sezonu Açılışı Yapıldı

Ardahan Göle ilçe merkezinde bulunan ve iyi bir tanıtımı bir türlü yapılamayan Göle kayak merkezi …

Bir cevap yazın