Ardahan İl Oluşunun 30. Yıl Dönümü Kutlanıyor

27 Mayıs 1992’de Ardahan ve Iğdır Kars’tan ayrılarak İl oluşunun 30. yıl dönümünde, Ardahan il olmadan Nüfusu 197 bin şimdi ise Ardahan Nüfusu 95 bine geriledi.

Ardahan başta hayvancılık olmak üzere Kış Turizmi için potansiyel olmasına rağmen yıllardır hak ettiği noktaya gelemedi. Son 30 yıldır Ardahan il genelinden büyük şehirlere yaşanan göç yüzünden Ardahan Köylerinde genellikle yaşlı nüfus geriye kalmıştır. Bir kaç yıldır Ardahan merkezde açılan tekstil atölyeleri, Köprülü Beldesinde Hayvancılık yapanlarının sayısının artması, Göle ilçe merkezinde Kaşar peyniri mandıralarının artması ve köylerde emeklilerin yaz aylarında Ardahan’a gelmesi ile Ardahan’da azda olsa nüfus artışı yaşanıyor. Ülke genelinde Ardahan havası en temiz il olarak öne çıkıyor. Ardahan Kışın sert iklimi yaz aylarında ise serin havası ile binlerce çiçeğin yer aldığı yeşil dağları barındırıyor.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …