Ardahan Kaz Eti Coğrafi Tescil Belgesi onaylandı

Ardahan köylerinin yöresel yiyeceği ve mutfağıyla özdeşleşmiş lezzetleri “Ardahan Kaz Eti ”nın Coğrafi Tescil Belgesi onaylandı.

Ardahan Göle ilçesinin Kaşar peyniri Kars tarafından  tescillenmiş, Ardahan Köprülü Beldesi’nde ilk defa yapıldığı bilinmesine rağmen 1983 yılında Erzurumlu bir firma tarafından tescillenen Çağ Kebap yıllardır tartışma konusu olmuştu. Ardahan ili bu sefer yöresel ürünlerinden Kaz etinin tescilini aldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Ankara’daki merkezinde gerçekleşen tescil takdim törenine Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkanı Çetin DEMİRCİ ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet DUYAR katılım oldu. Törende Demirci tescil belgesini Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet DUYAR’ın elinden aldı.
ATSO Başkanı Çetin Demirci “Kentin yöresel ürünlerinden birini daha tescillemenin mutluluğunu yaşıyoryuz. Ardahan Kaz Eti’nın Coğrafi Tescil Belgesi’nin alınmasında Emeği geçen marka patent danışmanlık firma yetkilileri Figen KONAK ve Oktay ERİŞTİ’ye teşekkür ederim”dedi.

Göz Atın

Bursa, Science Expo’ya hazırlanıyor

 Bursa’da bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturmak amacıyla 2012 yılında başlayan, pandemi nedeniyle iki yıldır …