Ardahan Köprülü Beldesi Doğalgaz İstiyor

Ardahan Köprülü Beldesinde yaşayan vatandaşlar yetkililerden Belde merkezine Doğalgaz getirilmesini istiyorlar. Köprülü Beldesi ve bağlı Mahalleleri (Durançam, Dedeşen ve Kuzupınarı köyleri) yaz aylarında nüfusu gelen gurbetçiler ile birlikte yaklaşık 20 bin kişiye çıkıyor. Ardahan’ın tek Beldesi olan Köprülü Beldesi bölgenin büyükbaş hayvan ihracatınında %60’nı gerçekleştiriyor.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay ve AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptıkları görüşme sonrası Hanak, Damal ve Çıldır İlçelerine Doğalgaz müjdesi verdiler.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, sosyal medyada yaptığı açıklama şöyle:

”Bugün İl Başkanımız Kaan Koç’la birlikte Enerji Bakanımız Sn Fatih Dönmez Bey’i ziyaret edip Hanak, Damal ve Çıldır ilçelerimizin doğalgaza kavuşturulması ve hibe bütüm taleplerimizi ilettik. 600 ton bütüm sözü aldık. Doğalgazla ilgili de Sn Bakanımız ilgililere gerekli fizibilite çalışması yapılması talimatı verdiler.

Şahsım ve memleketim adına Değerli Bakanımız ve ekibine teşekkür ederim.”

 

Göz Atın

Enginkent Konakları Ardahan Projesi Satışa Çıktı

Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında olan Engin Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin’den …

Bir cevap yazın