Ardahan Kültür ve Bal Festivaline Yoğun İlgi Vardı

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Ardahan 19.Ulusal Kültür ve Bal Festivali bu sene kaldığı yerden devam ediyor. Belediyenin ev sahipliğinde 5-6-7 Ağustos günlerinde gerçekleştirilecek olan festivalin ilk günü renkli görüntüler eşliğinde geride bırakıldı.

Ülke genelinde etkili olan kavurucu sıcaklıklar ve beşerî faaliyetlerden kaynaklanabilecek olası orman yangınlarının önüne geçmek için Çamlıçatak Köyü Cemal Tural Tabiat Parkı ormanlık alanında yapılamayan Kültür ve Bal festivalinin ilk günü Ardahan Belediyesinin ev sahipliğinde Milli Egemenlik Park’ında yapıldı. Protokol üyelerinin tam kadro hazır bulunduğu festivalde, açılış konuşmaları yapılmadan önce ‘Ozanlar Geçit’i adı altında mahalli aşıklar sahne aldı. Protokol üyelerinin açılış konuşmaları sonrası verilen konserde yerel sanatçılar, Çağlayan Sucu, Aşık Maksud Feryadi, Grup Lavi ve Tekin Büyükkaya seslendirdiği parçalar ve halaylarla vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

BAL FESTİVALİ, 2’NCİ GÜNÜNDE ARDAHAN KALESİ’NDE YAPILDI

Ardahan Belediyesinin düzenlediği Kültür ve Bal Festivali 2. günün de tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşların eğlenceye doyduğu festivalde, kutlamaların adresi bu kez Ardahan Kalesi oldu.

Şehir dışından gelen yüzlerce gurbetçinin de katıldığı kaledeki festival etkinlikleri medya organları tarafından da yakından takip ediliyor. Sabah saatlerinde Serhan Asker’in sunduğu Halk TV’nin çok izlenen programı ‘Görkemli Hatıralar’ın Ardahan Kalesi’nden yapılan canlı yayınına katılan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 3 saatlik program süresince hem bal festivali ve bölgesel değerlerden bahsetti hem de eline aldığı sazıyla sevilen parçalarını söyleyerek vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

Festival etkinlikleri daha sonra, yapılan bal yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini veren protokol üyelerinin çekilen halaylara eşlik etmesiyle sürdü. Kutlamalar, akşam saatlerine dek birden fazla sanatçının vereceği konserlerle devam edecek.

Göz Atın

Iğdır’da Kerbela Şehitlerini Anma Programı

Iğdır kent merkezinde Ehl-i Beyt Alimleri Derneği’nin düzenlediği Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini anma programı …