AREV’den İzmir’li Depremzedelere Destek, Ardahan’da Öğrencilere Tablet

Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) İzmir Depremi mağdurları ve Depremde hasar gören binalarda yardım kuruluşlarında çalışanlara mobil araç ile sıcak çorba ve yiyecek desteği verdi.

Merkezi İstanbul Maltepe’de bulunan Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Başkanı İlter Avşar ve yönetimi pandemi dönemindede çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ardahan Eğitim Vakfı, Ardahan’da Pandemiden dolayı eğitimlerini evde takip eden ihtiyaç sahibi 100 öğrenciye Tablet hediye etti. Ardahanlı Türk Halk Müziği Sanatçısı Murat Gökdemir’in desteği ile Ardahan İl Milli Eğitim müdürlüğüne ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere 100 adet Tablet gönderildiği öğrenildi.

Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar,“Bilindiği gibi Ardahan Eğitim Vakfı Ardahanlı öğrencilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş bir vakıftır. Özellikle şu anda yaşadığımız pandemi sürecinde okulların kısmen kapalı olması nedeniyle eğitim ve öğretime ancak internet ortamında ulaşılabiliyor. Malum olduğu üzere maddi durumu kötü olan ve Ardahan’da yaşayan öğrencilerimizin eğitimde sıkıntılar yaşamamaları için internete bağlanabilmek için evlerinde bir tablet veya bilgisayar yok. Bize bu yönde talepler geldi. Birçok öğrencimiz bizi arayıp ‘biz internetten derslerimizi takip edemiyoruz, arkadaşlarımızdan geri kaldık’ şeklinde bilgilendirmeleri oldu. Biz de AREV olarak bu çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmamaları için bir kampanya başlattık. Hayırseverlerimiz çocuklarımıza aldıkları tabletlerle kampanyamıza destekte bulundular. Biz de buna aracı olduk ve yaklaşık olarak 100 adet tableti Ardahan’daki öğrenci çocuklarımıza gönderdik. Ardahan Eğitim Vakfı olarak bugün olduğu gibi yarın da öğrencilerimizin yanında olacak onların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Göz Atın

İstanbul’da 3,5 Milyona Hizmet Edecek Metroya Onay Yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Milyonlarca vatandaşın kullanacağı İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü metrosunun yapımını kimse engelleyemeyecek. Projeler …

Bir cevap yazın