Atalay, Ardahan Ormanları İçin Harekete Geçti

Ardahan il genelinde ve son yıllarda Göle ilçesinde yapılan ağaç kesimine sosyal medya ve yerel basının büyük tepki vermesi sonrası, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’da bu konuda nihayet kılını kımırdattı. Orhan Atalay’ın Göle Orman İşletmesi’nin kapatılması ve son yıllarda yapılan ağaç kesimine sesiz kalması yüzünden sosyal medyada yoğun eleştiriliyordu.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

Orman Bölge Müdürümüz, Göle İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Orman İl Müdürümüzün katılımıyla yapılan toplantıda ormanlarımızın mevcut durumu, ormanlarla ilgili iddalar ve gelecekte yapılması planlanan konular görüşüldü. Ardahan genelinde Türkiye’de ilk olacak Bal Ormanları Tesisleri projesinin son hali değerlendirildi.İlimizde ekilebilir tüm alanlarda ağaçlandırma çalışmalarının artırılması ve Göle askeri bölgedeki mayınlı alanların temizlenmesiyle ilgili daha önce başlatılmış sürecin tamamlanmasından sonra bu bölgeninde ağaçlandırılması kararı alındı.

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan ayı, insanlara birbirlerini sevmeyi, saygı göstermeyi ve yardımlaşmayı öğretir. Küslerin barıştığı bu bayramda mutluluk …

Bir cevap yazın