ATSO Başkanı Çetin Demirci: Birçok Projeyi Hayata Geçirdik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Artvin’e gelerek birtakım ziyaretler gerçekleştirerek açılış programlarına katıldı.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Artvin’de bir araya geldi. 2 Ekimde yapılacak Oda seçimleri öncesinde Rıfat Hisarcıklıoğu ile istişarelerde bulundu. Demirci, ekibiyle birlikte göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar neler yaptıkları ve önümüzdeki dönemlerdeki hedeflerinden bahsetti.

ATSO Başkanı Çetin Demirci yaptığı açıklamada “Vizyonumuz Ardahan’ın doğal ve kültürel değerlerini öne çıkaran, tarım ve turizm sektöründe gelişmiş olması yönünde öncü kurum olmamızdır. Bu azim ve kararlılığımızdan vazgeçmeden devam ettik ve devam edeceğiz. Tüm bunları gerçekleştirirken, üyelerimizin gelişmesi için nitelikli hizmet sunarak, paydaşlarımızla eş güdüm içerisinde çalıştık ve Ardahan’ın kalkınması sürecinde yol aldık. Ticaret ve sanayiyi ilgilendiren bilgi ve haberleri, basın yayın organları, resmi web sitemiz ve SMS yoluyla üyelerimizle paylaştık. İlgili kanunlar çerçevesinde resmî makamlarca istenecek bilgi ve belgelere, en kolay ve hızlı bir biçimde üyelerimizin ulaşmasını sağlamaya çalıştık. Bu süreç içerisinde Ticaret ve sanayiye ait her türlü incelemeleri ve takipleri yapmaya çalışarak, sonuçlarını kamuoyuyla ve sizlerle paylaştık. Meslek faaliyetlerine ait konularda resmî makamlara teklif, dilek ve başvurularda bulunduk. Üyelerimizin ve meslek komitelerimizim dile getirdiği sorunlarını çözüm noktasında, gerekli istişare toplantılarını gerçekleştirerek, görüş ve önerilerimizi ve taleplerimizi ilgili makamlara ilettik. Çalışma alanımız içinde ticarî değeri olan ürünlerimizin tescili için çeşitli çalışmalar yaptık. Yurt içi ve yurt dışı fuar ve sergilere katılarak hem ilimizi hem odamızın tanıtımlarını yaptık. Çeşitli projelerin kurumsal paydaşı olduk. Bunların en önemlisi Ardahan Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ve SERKA desteğiyle Peynir Okulu Projemizi yaptık ve proje ile ilgili ihale sürecini tamamladık. İlimizin kalkınması ve tanıtımında önemli olan birçok projeyi hayata geçirdik. Sınır ticaretinin gelişmesi yönünde üst makamlara taleplerimizi ilettik ve sınır ticaretinin gelişmesi yönünde projeler üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde bu çabalarımız devam edecektir” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada “Ardahan’ın gelişmesinde çaba gösteren ATSO Başkanı Çetin Demirci kardeşimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en …