Çıldır Gölü Altın At Kristal Buz Festivali Coşkuyka Yapıldı

Ardahan Çıldır Gölü 7. Uluslararası Altın At Kristal Buz Festivali büyük bir katılım ile gerçekleşti. Festivale İstanbul’da yoğun katılım oldu.

Yüzeyi buzla kaplı Çıldır gölünün üzerinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Uluslararası Altın At Kristal Buz Festivali” yoğun katılımla coşku ile gerçekleşti.

Ardahan Valiliği, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Dünya Etnospor Konfederasyonu ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun katkılarıyla bu yıl 7’ncisi düzenlenen festivale; Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Çıldır Kaymakam Vekili Haluk Koç, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, çevre il ve ilçelerden milletvekilleri, kaymakamlar, belediye başkanları, bürokratlar, siyasetçiler, federasyon, STK ve dernek yetkilileri, atlı sporcular ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kafkas Halk Oyunları ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran ekibinin konseri ile başlayan festivalde atlı kızak, atlı okçuluk, rahvan at, dört nal at müsabakaları yapıldı. Ayrıca güreş takımı, kayaklı koşu ve buz pateni sporcuları gösteri yaptı. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerinin de dalış gösterisi yaptığı festivalde, Vali Hüseyin Öner ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile protokol, atlı kızağa binerek gölde gezdi ve Eskimo usulü balık ağını çekti.

Festival, yöre halkının davul zurna eşliğinde halay çekmesiyle sona erdi.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …