Duran Acar: Bu iktidarın başarılı olduğuna inanmıyorum

CHP Ataşehir Belediye meclis üyesi ve işadamı Duran Acar, Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya’ya siyaset ve ülke gündemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Serhat Yaşam: Duran Acar Kimdir? Sizi kısaca tanıyabilirmiyiz?

Serhat Yaşam: 1970 Sivas Yıldıeli Doğan Köyü doğumluyum. 3 Çocuk babasıyım. 3 torunum var. 1988 yılından itibaren Yeniçamlıca mahallesinde ikametgah ediyorum. 2009’da CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nde kuruyucu Başkan yardımcılığı yaptım. 2009 il genel meclis üyesi oldum. Talihsiz bir olay yüzünden düşürüldüm. Şimdi ise CHP Ataşehir Belediye meclisi 2. Başkan vekiliği olarak devam ediyorum.

Serhat Yaşam: Siz Aile olarak CHP’de çeşitli görevlerde yer alıyorsunuz. Bize siyasi geçmişinizi biraz açarmısınız?

Duran Acar: Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendi evimiz gibi biliyoruz. Atadan, Dededen geldiğimiz için CHP kuruyucu irade Atatürk’ün kurmuş olduğu bir parti bizimde Atatürk’e olan bağımlılığımız ve sevgimiz ile CHP’ye hizmet etmeye devam ediyoruz. Yerelde ve genelde CHP’yi ileri taşımak için elimizden geldiği kadar mücadele veriyoruz.

Serhat Yaşam: Ticaretle uğraşıyorsunuz hangi sektörde faliyet gösteriyorsunuz?

Duran Acar: İnşaat ve Harfiyat sektöründe faliyet gösteriyorum. Bilmen ve Gökhan harfiyat diye iki firmam var. Biri hafiyat üzerine diğeri inşaat üzerine, Bilmen yeni bir firmamız. Gökhan harfiyat inşaat 1994 yılından itibaren kurulmuş bir Aile şirketi. Harfiyat ve İnşaat sektöründe faliyet gösteriyoruz.

Serhat Yaşam: Bir işadamı olarak ülkemizin ekonomik durumunu nasıl görüyorsunuz?

Duran Acar: Pandemi sürecinde ülke ekonomik kriz içerisindeydi. Ülkenin ekonomisi bitik, çünkü ekonomisi üretime dayalı olmadığı için tüketen bir toplum haline getirildik iktidar tarafından, malesef ülke ekonomisi kötüye gidiyor. İnşallah iyiye gider ama ben bu iktidarın bu tür yöntemlerle düzelteceğine inanmıyorum. Eğer üretime dayalı bir politika izlersek ülke ekonomisinin düzeleceğine inanıyorum. Ağır sanayiye, üretime tabi bu iktidar döneminde olmaz onlar önünü kestiler. Bunlar olsa olsa CHP iktidarında olur.

Serhat Yaşam: Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Duran Acar: Sayın Belediye Başkanımız 2009 yılında aday olduğunda bende yanındaydım. O dönem kurucu ilçe Başkan yardımcısıydım. 23 bin oy Ak parti öndeyken, biz alanda çaşılmalarımızla 3800 oy farkla seçimi aldık. Belediye Başkanımız halk tarafından sevilen birisi, halkın içinde olan birisi, halkın içinden gelen birisi onun için ikinci dönemde, üçüncü dönemde seçimleri aldı. Aday olursa tekrar alacağına inanıyorum. Çünkü Belediye Başkanımız mütevazi bir insan halkın çocuğu.

Serhat Yaşam: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kısa süre önce yeniden genel başkan seçildi. Kılıçdaroğlu ile CHP iktidar olabilecek mi?

Duran Acar: CHP her zaman iktidar adayıdır. Sayın genel Başkanımız inanıyorumki son dönemde yaptığı politikalar ve son kurultayda üzerine çalıştığı 13 madde ile ortaklarımız ile birlikte iktidar olacağıma inanıyorum. Son seçimde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu başarlıydı bence.

Serhat Yaşam: Son olarak eklemek istediğiniz bişey var mı?

Duran Acar: Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Pandemi sürecinde hükümet sınıfta kaldı. ilk 2-3 ay Sağlık Bakanlığı iyi çalıştı, ama şimdi maskeyi satın alır hale geldik. Vatandaşlarımızında sosyal mesafeyi koruyup mümkün olduğunca milimize etmeliyiz. Çok bu illet bir hastalık, Allah hiç kimsenin başına vermesin. Ben hükümeti bu konuda başarılı görmüyorum. Ekonomi bitmiş. Ben inşaat sektöründeyim. Yaptığımız Daireleri satamadık. Her yaptığımız işte zarar ediyoruz. Küçülmeye gidiyoruz. Bunu ucuz kredi ile aşamazsınız. Ucuz kredi vererek benim hayatımı 10 yıl çaldın. Beni 10 yıl borçlandırdın. Bem kredi aldım borcumu borçla kapatım. Ben üreteceğimki para kazanayım. Üretmeden borçlanmak ne demek, 10 yıl hayatımdan çalmak demek. 10 yıl vadeli niye borçlandım, borcumu kapatmak için borçlandım. Bu şekilde ülke ekonomisi güçlenirmi? Üretirsen güçlenir.  Tarımı, hayvancılığı, ağır sanayiyi güçlendirirsen güçlenir. Onun için ben bu iktidarın başarılı olduğuna inanmıyorum.

Göz Atın

Göle Kayak Merkezi 2022 Kayak Sezonu Açılışı Yapıldı

Ardahan Göle ilçe merkezinde bulunan ve iyi bir tanıtımı bir türlü yapılamayan Göle kayak merkezi …

Bir cevap yazın