Elektrikli Scooterları Trafikte Daha Çok Görmeye Başladık

Türkiye’de başta İstanbul ve İzmir olmak üzere bazı illerinde son zamanlarda yaygınlaşan ve çok sayıda genç tarafından hem gezme hem de ulaşım amacıyla kullanılan elektrikli scooter “Martı” yol kenarlarında sık sık görmeye başladık.

Türkiye’de son yıllarda özellikle gençler tarafından kullanımı artan ve Büyük Şehirlerde farklı bölgelerde çoğu kişi tarafından ulaşımda tercih edilen elektrikli scooterlar veya Martı ismi ile adlandırılan tekrardan gündeme geldi. Özellikle artan kazalar ve kullanıcıların trafik polisi tarafından cezalandırılması bu konuyu tırmandıran son nokta oldu. Birçok kişi ise önümüzdeki günlerde neler olabileceğini tartışıyor.

Gençlerin ”Martı” dediği Elektrikli scooterlar artık gitiğimiz her yol kenarın da, kaldırımlarda her yerinde karşımıza çıkıyor. Covid-19 (Koronavirüs) pandemi döneminde toplu taşıma kullanmak istemeyen, kısa mesafelerde ise taksiye binmeyen birçok kişi elektrikli scooter vasıtasıyla yolculuk etmek istemesi üzerine yaygın hale geldiler. Son dönemlerde ise meydana gelen trafik kazaları ve elektrikli scooter kullananlara kesilen cezalar bu ulaşım aracının tartışılmasına yol açtı. Son olarak elektrikli scooter kullanan bazı vatandaşların karıştığı ölümlü trafik kazaları bu konuda tartışmaları büyüttü. Elektrikli scooterlar için trafikte uyacakları yasal düzenleme için yeniden bir çalışma başlatılacağı öğrenildi.

Göz Atın

İzmir B.B Başkanı Tunç Soyer Devrimci 78’lilerle Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından düzenlenen geceye …

Bir cevap yazın