Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en büyüğü olan Erkan Sarıkaya, ilkokul ve ortaokul öğrenimini Köprülü Beldesi’nde tamamladı. Ailesinin maddi imkansızlıkları yüzünden 15 yaşında çalışmak için İstanbul’a gitti. 3 yıl Bakkal ve Çicekçi’de çıraklık yaptıktan sonra 18 yaşında kendi imkanları ile Lise kaydını yaptırıp Lise eğitimi ile birikte bir otelde çalışıp eğitim masraflarını karşılayıp yine eğitim süresince otelin personel yatakhenesinde kalmıştır.

Erkan Sarıkaya, Lise 1. Sınıfında kendisine dönem ödevi olarak karton üzerine okul haberlerinin olduğu bir Gazete yapması istenir. Erkan Sarıkaya istenilen Gazete’yi hazırlar ve Gazete Öğretmen ile Okul müdürü tarafından çok beğenilir okul girişine asılır. Okul müdürü Erkan Sarıkaya’dan okul için her ay bir Gazete hazırlayıp okul duvarına asmasını ister bunun için 2 Öğrencide yardımcı olması için yanına verir. Erkan Sarıkaya okuldan mezun olana kadar her ay Okul Gazetesini düzenli olarak yaptı.

Erkan Sarıkaya, Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünden mezun olduktan sonra, çeşitli sektörlerde iş hayatına devam etti.

Erkan Sarıkaya 2007 yılında Ardahan Aktüel haber portalını açtı. 2010 yılında Ardahan Yaşam ve Ataşehir Gündem haber portalarını açtı. 2009 ile 2013 yılları arasında ulusal yayın yapan Radikal gazetesinde muhabirlik yaptı. 2012 yılında www.siyasalyasam.com.tr haber sitesini açtı. 2013’te Siyasal Yaşam Gazetesi yazılı basın olarak yayın hayatına başlattı. 2018 yılında Serhat Yaşam Dergisi 2 Ayık olarak çıkarmaya başladı. Ayrıca Gazeteci Erkan Sarıkaya bir çok TV Kanalına konuk olarak katılıp yerel ve ulusal gündemler ile ilgili görüşlerini aktarıyor.

Gazeteci Erkan Sarıkaya, bir çok meslek örgütünde yer almaktadır. İnternet yayıncılar Derneği, İstanbul Gazeteciler Derneği, Dünya Basın Federasyonu, Küresel Gazeteciler Konseyi, İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği, Ardahan Gazeteciler Konseyi ve Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği’ne üyedir.

Gazeteci Erkan Sarıkaya, evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Göz Atın

İzmir’de Yerleşime Uygunluk Haritası Oluşturulacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında düzenlenen ve uzmanları buluşturan “İzmir Afet Planı-Deprem Hazırlık …