Gazeteci Erkan Sarıkaya, TEMPO TV’ye Konuk Oldu

Siyasal Yaşam Gazetesi ve Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya, TEMPO TV‘de Gazeteci Fakir Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ”Gazetecilerle Gündem” programına konuk oldu.

29 Ağustos 2021 Pazar günü TEMPO TV’de Gazeteci Fakir Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ”Gazetecilerle Gündem” programına Gazeteci Erkan Sarıkaya ve Uluslararası Akreditasyon Organizasyonu (ULAK) Balkanı Fatih Sinan Yılmaz konuk oldular.

Siyasal Yaşam Gazetesi ve Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Gazeteci Erkan Sarıkaya, özelikle son yıllarda Kars, Ardahan ve Erzurum bölgesindeki Ormanlarda yaşanan Ağaç kesimine tepki gösterdi. Erkan Sarıkaya yaptığı açıklamada ”Son yıllarda Ardahan Göle İlçesi, Kars Sarıkamış ilçesi ve Erzurum Şenkaya ilçesi üçgeni arasında bulunan ormanlık alanda yenileme adı altında Ormanlarda Sarıçam ağaçların kesimi yapılıyor. Bu ağaçlar yaklaşık 50 yıl ile 100 yıl arasında yetişiyor. yenileme amacı olarak büyük yetişkin ağaçlar altında bulunan fidanları büyümesini engelediği için bu ağaçların kesildiği belirtiliyor. Oysa Ağaçların kesilmesi için ihale ile verilen Köylüler bu ağaçların kesilmesi, yüklenmesi ve taşınması sırasında binlerce Fidana zarar veriyor. Sonuç olarak hem Ağaçlar kesiliyor hemde büyümeeri için uğruna kesilen binlerce Fidanda zarar görüyor. Bölge STK’ların ve vatandaşların tepkileri sonucunda Ağaç kesimi yerel ve ulusal basında geniş yer almaya başladı. Ormanları korumak ve Ağaç kesimine engel olmak için sadece Derneklerin çabaları yetesiz kalıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, siyasetçiler, sanatçılar, yerel yöneticiler ve gazetecilerin birlikte mücadele etmesiyle bölgenin oksijen deposu ve doğa harikası Sarıçam ağaçların bulunduğu ormanların kesimi engelenenilir” dedi.

Göz Atın

İBB, 4 Çeşit Yemeği 29 TL’den Satışa Sundu

İBB, 4 çeşit yemeğin 29 TL’den satışa sunulduğu Kent Lokantaları’nın 7’ncisini, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak …

Bir cevap yazın