GÖLE-FED Kadın Meclisi Kahvaltıda Buluştu

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan İli Göle Dernekler Federasyonu Kadın meclisi Kahvaltı organizasyonunda buluştu.

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan’ında katıldığı, Kadın Meclisi toplantısında konuşulan konular ve bundan sonraki süreçle alakalı gündem şöyle:

1. Göleli kadınlarımız sahada ve alanda daha fazla bilgilendirilerek katılımcı ve geniş kapsamlı süreçlere star verilecektir.

2. Başta istihdam ve çalışma alanları olmak üzere Göleli kadınlarımız yönlendirilecek ve sekreterya hizmeti verilecektir.

3. Eğitime katkı ve bunun yanında devlet üniversitelerin okuyan öğrencilere yönelik faaliyetler arttırılarak devam edilecektir.

4. Sosyal alanlar ve dernekleşme konusunda kadınlarımızın gücünü ortaya daha net koymak için Göle ve köylerinde bulunan tüm derneklerde kadın yönetici ve idarecilerin olması teşvik ve takip edilecek, derneklerimizde bununla alakalı kota uygulaması hakkında görüşmeler başlatılacaktır.

5. İstanbul sınırları başta olmak üzere hemşehrilerimiz olan kamu idarecileri ile iletişim sıklaştırılacak, karşılanabilir ihtiyaçların takipçisi olunacaktır.

6. Toplantılarımız ayda en az bir sefer geniş katılımlı ve gündemli olarak düzenli bir şekilde organize edilecektir.

Saygılarımla

Göle Dernekler Federasyonu Adına
Kadın Meclisi Sorumlusu
Ayşe BAYRAKTAR

Göz Atın

Ardahan Kurtuluş Yıldönümü Ankara’da Kutlanacak

Merkezi Ankara Çankaya’da bulunan ve Başkanlığını Yücel Aktaş’ın yaptığı Ankara Ardahan İl Derneği, Ardahan ilinin …

Bir cevap yazın