Göle Kaşar Festivali Öncesi Sanatçı Tartışması Yaşanıyor

Ardahan Göle ilçe merkezinde bu yıl yapılacak Kültür ve Kaşar  Festivali öncesi konser verecek sanatçıların sosyal medyada tartışması devam ediyor.

21. Göle Kültür ve Kaşar Festivali 15-16-17 Temmuz 2022’de yapılacak. Festival için İstanbul Göle Derneği ve Ankara Göle Derneği, bazı ulusal ve yerel sanatçıların ücretini karşılayarak konser vermelerine vesile olacaklar. Göle İlçe merkezindeki yerel sanatçılar ise, sosyal medyada Festivalde konser vermek için neden kendilerinin tercih edilmediğini sorarak, bölgede kışını çamurunu ve sorunlarını en iyi kendilerinin bildiklerini ve çektiklerini dile getiriyorlar.

Bir Dernek Başkanı ile yaptığımız görüşmede, Büyükşehirlerde Derneklerin anlaşma yaptıkları sanatçılarında o bölgede doğdukları ve Göle’deki yerel sanatçıların ise Göle Belediyesi veya Kaşar firmalarının ücretini verip konser verdirmeleri gerektiğini belirtti. İsminin yazılmasını istemeyen diğer bir Dernek Başkanı Göle Belediye Başkanı Kaşar Festivali için isteksiz olduğu ve organizasyon işlerini ağırdan aldığını belirtti.

Göz Atın

Ekrem İmamoğlu, Aşure Gününde Matem Lokmasına Ortak Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Muharrem orucunun 10’uncu ve aşure gününde, Bağcılar Cemevi’nde …