Göle Kayak Merkezi 2022 Kayak Sezonu Açılışı Yapıldı

Ardahan Göle ilçe merkezinde bulunan ve iyi bir tanıtımı bir türlü yapılamayan Göle kayak merkezi yerel yöneticilerin katılımı ile gecikmelide olsa açılışı yapıldı.

Dünya’nın en güzel kar kristallerine sahip olan, insana doğanın görsel güzelliklerini sunan Göle karı; soğuğun, karın olumsuz gibi görünümünü kayak sporuna çevirmenin mutluğunu yaşatması açısından önemli bir yer tutuyor.

Ardahan Göle Kayak Merkezi 2022 Kayak Sezonu, kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla birlikte Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Göle Kaymakamı Haluk Koç, İlce Belediye Başkanı İlhan Gültekin, TDAŞ (Aras Elektirikk) İl Koordünatörü Meryem Akpınar, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Ardahan  İl Sağlık Müdürü, Dr. Erkan Özdemir, Ardahan İl Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Akar, Şube Müdürü Halil İbrahim Yılmaz, kurum müdürleri ve kayak sporcularının katılımı ile sezonu açan Göle Kayak Merkezi, kayak severleri ağırlamaya başladı. Kayak sporcularının gösterisi eşliğinde yapılan açılışın ardından vatandaşlar, kristal kar üzerinde kayak yapmanın keyfini yaşadı.

GÖLELİ KAYAK ŞAMPİYONLARINDAN AYYILDIZLI BAYRAK..

Ülkemize Şampiyonluklar kazandıran dünyada dereceleri olan Milli Kayakçılar Kayak Öğretmeni Sadullah Bayraktar öncülüğünde yaptıkları gösteri sonrası, Doğukan ve Halil Kömür kayak gösterimi bitiminde açılış alanında göğsünden çıkardıkları Türk Bayrağını öperek Vali Önere taktim ettiler. Duygulu anların yaşandığı o anlar için Vali Öner Milli Sporculara teşekkür etti.

Vali Hüseyin Öner yaptığı açılış konuşmasına da ”Bölgemizde Göle’nin önemli bir yeri vardır. Biz kışın olumsuz gibi görünen algısını fırsata çeviren, son günlerde etkili olan kar yağışların ardından Göle’de kayak sezonunu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını” söyledi.

Göle İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün hazırladığı kar üzerinde ateş eşliğinde katılımcılara sıcak çay ve yöresel yiyecek sunumu yapıldı.

Kaynak: Şanlıbey Alabay

Göz Atın

İBB 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Enstitü İstanbul İSMEK, İBB …