Göle Kaymakamlığı’ndan Trafik Açıklaması

Ardahan Göle İlçe merkezi içinde geçen cadde üzerindeki araçların gelişi güzel park etmesi yıllardır kangren olarak devam ediyor. Göle ilçe merkezi yaklaşık 6 bin nufus olmasına rağmen, bu küçük ilçede bir caddede trafik sorunu yıllardır çözülmüyorsa başta ilçede yaşayan vatandaşlar ve emniyet güçlerine büyük sorumluluk düşüyor.

Göle Kaymakamı Cevat Gün Açıklaması Şöyle:

Değerli Göle’liler;

İlçe Merkezimizde bulunan özellikle Kars ve Oltu caddelerinde sürücülerimizin trafik kurallarına riayet etmemesinden kaynaklı trafik kaosu herkesin malumudur.

Sürücülerimizin trafik ve araç park kurallarına uymaları, trafik cezasına muhatap olarak mağduriyet yaşamamaları için son derece önemlidir.

İlçemizde bulunan özel-ticari araç sahiplerine ve esnaflarımıza yasal zorunluluk olmamasına rağmen mağduriyet yaşamamaları için gerek araç üzerine bırakılan uyarı broşürleri, gerek doğrudan tebligat, gerekse köy ve mahalle muhtarlarımız vasıtasıyla tebligat yapılmıştır.

Bundan sonraki süreçte, ilgili mevzuat uyarınca trafik kurallarına uymayan araç sahiplerine kolluk birimlerimizce mobese kameraları üzerinden de cezai işlem uygulanacaktır.

Sürücülerimizin cezaya muhatap olmaları onlar kadar bizi de rahatsız etmektedir. Ancak trafik düzenini sağlamak hiç kuşkusuz kolluk birimlerinin en temel görevlerindendir.

Bu ilçe bizim ve hep beraber sahip çıkmalıyız…ilçe merkezinde yaşanan trafik kaosu bütün vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir. Gelin hep birlikte trafik kurallarına uyalım uymayanları ikaz edelim.

Sizlerin de sağduyusu ve desteğiyle İlçemizin önümüzdeki süreçte trafik kaosuyla değil, düzenli bir şehir olarak anılacağına inanıyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Göz Atın

Ardahan Belediyesi Çalışıyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in direktifleri doğrultusunda aylardır yoğun bir tempoda ter döken belediye bünyesindeki …

Bir cevap yazın