Göleli Kadınlardan Yöresel Ürün ve Yemek Merkezi

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan ili Göle Kadın Meclisi Derneği, Göle Kadın Kooperatifi yöresel ürünleri ve yiyecekler üretim merkezi açılışı yapıldı.

Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli yaptığı açıklamada “Biz Göle kadınlarını bir araya getirmek için  2015 yılında Göle Kadın Meclisini kurduk. Geliştirdiğimiz projeler ile çok sayıda kız öğrencimize burs verdik. Şimdi ise Kooperatifimizi kurarak kadınlarımıza iş istihdamı sağlayarak kendi yöresel ürünlerimizi ve yemeklerimizi üreterek bu ürünlerimizi başta gençlerimize ve hemşehrilerimize ulaştırmak. İlk başta üç kadınınımıza iş istihdamı sağladık. Amacımız kız öğrencimize verdiğimiz bursları süreklilik kazandırmak” dedi.

Göle Kadın Meclisi Derneği, 27 Şubat 2022 Pazar günü Göle Kadın Kooperatifi yöresel ürünleri ve yiyecekler üretim merkezi açılışına AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe, Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi, Hoçvan Dernekler Federasyonu Başkanı Burhan Özer, Köprülü Beldesi Derneği Başkanı Erol Özkurt, Gazeteciler Erkan Sarıkaya, Mihrican Deniz ve Şanlıbey Alabay, STK temsilcileri, Siyasetçiler, İş insanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğin sunuculuğunu Erkan Özçelik yaptı.

Göz Atın

Ekrem İmamoğlu, Aşure Gününde Matem Lokmasına Ortak Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Muharrem orucunun 10’uncu ve aşure gününde, Bağcılar Cemevi’nde …