İbrahim Beşli: Ardahan Kart projem var

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu 17 Mayıs 2020 Pazar günü yapılacak olan olağan kongresinde Başkan adayı olan İbrahim Beşli, Siyasal Yaşam Gazetesi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya'ya önemli açıklamalarda bulundu.

Siyasal Yaşam: İbrahim Beşli kimdir? 

İbrahim Beşli: 1966 Ardahan Bağdeşen köyü doğumluyum. Evli ve 3 kız çocuk babasıyım. İlk,Orta ve Lise öğrenimini İstanbul'da tamamladım. Daha sonra ticaret hayatına atıldım. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldım. Beykoz Vakfı yönetimi, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 4 dönem boyunca Beykoz'da Kars Ardahan Iğdır (KAİ) Derneğinde yöneticilik yaptım. 

Siyasal Yaşam: İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığı için aday oldunuz. Sizi adaylık sürecine iten nedenler nelerdir?

İbrahim Beşli: Ardahan Dernekler Federasyonu kuruluş amacı dışı kulanıldığı, Ardahanlılara hizmet konusunda çok geri kaldığını farkettim. Beni bu konuda, bu düşünceye yönlendiren hemşehri Dernekleri faliyetleri oldu. Bizde birbirini kıran, birbirini öteleyen, küsen bir yapı var bunu değiştirmeyi istiyorum.Tek hedefim bu, siyasi beklentiler içinde değilim. Ekonomik beklentiler içinde değilim.2 torunum var. Kendilerine miras olarak yöresine hizmet eden bir baba, bir dede profili bırakmak istiyorum.

Siyasal Yaşam: : Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı seçildiğinizde önceliğiniz ne olacak?

İbrahim Beşli: Ardahanlıların katılımını sağlıyacağım, şeffaf olacağım. İstanbul'un bütün ilçelerindeki hemşehrilerimiz birbirinden haberdar olacak. Sorunlara vakıf olacaklar.Çözümleri beraber çözeceğiz. Birbirinden haberdar bir hemşehri gurubu, bir yöre gurubu, düşünen, mücedele eden bir STK hayal ediyorum. Bununla ilgili çalışmam bu yönde.

Siyasal Yaşam: ARDAFED Başkanı olmak için üye Derneklere ve Ardahanlılara ne vaad ediyorsunuz?

İbrahim Beşli: Ardahan Kart projem var. Ardahanın İstanbul'da yetişmiş kendini yetiştirmiş başarılı hemşehrilerimiz var. Bunlar kendi toplumundan gecelerde davetiye almaktan başka ve etkinliklere katılmaktan başka katkı sunamadıklarını gördüm. Benim belirtiğim bu yetişmiş kişiler kendi insanların sorunlarını çözme noktasında olaya dahil edeceğim. Çünkü kendileri konuştuğumda sadece Kaz geceleri için davetiye aldıklarını, bunlardanda çok sıkıldıklarını, ülkemizi ilgilendiren sorunlarda Ardahanlıların katkı sunduğunu belirttiler. Uyuşturucu ile mücadele için projem vardı, bunu Beykoz'da uyguladım. 120 bine yakın imza topladım. Pankartlar astık.Şu anda uyuşturucuya bakış açısı değişti. Bağımlılık nasıl anlaşılır, nasıl mücadele edilir, bu konuda Beykoz'da bir bilinç oluştu.İstanbul genelinde yaşayan Ardahanlılar için bu konuda nasıl mücadele edilir, ne yapılır bu konuda çalışmalarımız olacak.

Siyasal Yaşam: Ardahan'a yönelik bir çalışmanız olacak mı?

İbrahim Beşli: Ardahan turizmine yönelik kalkınma ile gelişeceğine kalkınacağını düşünüyorum. Ardahan mevcut durumu ile daha çok göç vereceğini hatta il olma özeliğini kaybedeceğini düşünüyorum. Bunu Turizm ile Ekolojik dengemiz, yöremiz, coğrafyamız var. Şu anda bir çok gelişmiş ülke kendi Turizmi konusunda atılım yapıyor. Mesela Ardahan Yalnızçam kayak tesisi var. Devlet elinden geliştirici, daha tanıtıcı ve girişimcilere işadamlarına verilmesi ile gelişebileceğine inanıyorum.

Siyasal Yaşam: Son olarak eklemek istediğiniz bişey var mı?

İbrahim Beşli: Ardahan gençliği ile ilgili sadece Köy Dernekler Futbol Turnuvalarına hapsetmiş. Burada İl İdaresi ile ve Gençlik Spor il Müdürlüğü ile kordineli çalışarak diğer spor branşlardada Ardahan gençliğini faydalandırmayı sağlıyacağım. Boğazda Kürek çekeceğiz. Basketbol, Yüzme bu alandada Ardahan toplumunun varolması için elimizden gelen çalışmaları yapacağız.

 

 

Göz Atın

Köprülü Beldesi’nde Öğretmenlerin Lojman Sorunu

Ardahan tek Beldesi olan Köprülü Beldesi İlk ve Orta Öğretim Okullarında görev yapan öğretmenler her …

Bir cevap yazın