İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Göle’de İncelemelerde Bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, ve beraberlerindeki heyet, Ardahan Göle ilçesinde deprem bölgesini ziyaret ederek depremden etkilenen vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinlediler.

Deprem bölgesinde vatandaşlarımızla buluşmak üzere beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile birlikte Ardahan’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Hüseyin Öner, Milletvekili Orhan Atalay, Göle Kaymakamı Haluk Koç, AK Parti Ardahan il Başkanı Kaan Koç, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin ve diğer yetkililerle birlikte depremden etkilenen Balçeşme köyünde kurulan afet koordinasyon çadırında toplantı yaptı.

Toplantıda Ardahan Valisi Hüseyin Öner, deprem ve sonrasındaki durumu anlatan bilgilendirme yaptı. Toplantının ardından Vali ve beraberindeki heyetle birlikte depremden etkilenen köyleri tek tek gezerek vatandaşlarımızın taleplerini dinleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklama şöyle:

“6 köyde yaklaşık 102 evde hasar var. Bütün hasar tespitleri yapıldı. Allah’a çok şükür can kaybı yok, yaralanma yok. Bizim şimdi gücümüz yettiğince çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar 455 çadır dağıtıldı, bir çoğu da kuruldu. Battaniyeleri geldi. Ağır hasarlı evlere konteyner getiriyoruz. 85 ahır yıkıldı ama 40 küsüründe hayvan vardı. Onlara da hayvan çadırı getiriyoruz, altlarına beton dökeceğiz. Elimizden gelen herşeyi gücümüz yettiğince yapmaya çalışacağız. Aynı zamanda ağır hasarlı ve hasarlı olanlara 8 bin lira ilk etapta yardım yaptık. Sonrasına bakacağız. Ağır hasarlıları evleri yıkacağız inşallah. Ağır hasarlı olanlara da çok güzel evler Çevre, Şehircilk ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte yapıp çıkacağız.”

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en …