İranlı İşadamından Kars’a 2 Milyon Avroluk Yatırım

İran’ın yapı kimyasalları sektöründeki büyük firmalarından biri olan Alvan Company, Kars’ta nanoteknolojiye dayalı yangın geciktirici inşaat malzemesi üretecek.

İran İslam Cumhuriyet’inin yapı kimyasalları sektöründeki büyük firmalarından biri olan Alvan Paint and Resin Production Company (Alvan Boya ve Reçine Üretim Şirketi) yetkilisi Ramin Safavian ile MÜSİAD Kars Şube Başkanı Şahin Aydın, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir’i ziyaret etti. Taşdemir, SERKA’nın bölgeye yatırım yapacak işadamlarına destek olduğunu belirterek, yatırım sürecinin hızlandırılması için her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi. Alvan Şirketi yetkilisi Ramin Safavian ise fabrikanın Kars Organize Sanayi Bölgesi’inde yapım aşamasına geçtiğini ve Kars’a yaklaşık 2 milyon avroluk yatırım gerçekleştireceklerini ifade etti. Safavian, nanoteknolojiye dayalı çimento tozu gibi yangın geciktirici inşaat malzemesini Türkiye’de ilk defa Türk malı olarak üretip Ortadoğu, Avrupa, Uzakdoğu ve Türki cumhuriyetlerine ihracat yapacaklarını dile getirdi. Safavian, Avrupa’nın muhtelif şehirlerinde firma şubelerinin bulunduğunu ve sektörde önemli bir paya sahip olduklarını söyledi.

Göz Atın

İmamoğlu: İstanbul’u spor kenti haline getirmek istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 20 farklı branşta faaliyet gösteren toplam 1.100 spor kulübüne malzeme dağıtımına …

Bir cevap yazın