Kars Gençlik Merkezi’nin Resmi Açılışı Yapıldı

Kars Gençlik Merkezinin resmi açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Kars’a gelen Bakan Kasapoğlu’nu Harakani Havaalanı’nda Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, AK Parti Kars Milletvekilleri 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Nedim Aslan karşıladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Kars Milletvekilleri 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç birer konuşma gerçekleştirdi.

Törende yaptığı konuşmada gençlik merkezlerinin sayısının 400’ü geçtiğini belirten Bakan Kasapoğlu, “Elbette meyve veren ağaç taşlanır misali bir kısım kesimler eleştiriyor. Onlar bizim atılımlarımızdan, gençlerle yürüdüğümüz bu kutlu yoldan rahatsız oluyorlar. Ama bizler 20 yıldan beri olduğu gibi bu yolu gençlerimizle birlikte yürüyerek bu kutlu emaneti en güçlü şekilde gençlerimize teslim etmeye kararlıyız” dedi.

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz de yaptığı konuşmada Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı, binlerce yıllık tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Kars’ta, devletimizin kalkınma ve geleceği inşa etme ekseninde hayata geçirilen hizmetler ve tesislerden biri olan gençlik merkezinin resmi açılışını yaparak, milletin, geleceğin, yarınların umudu olan gençlerin hizmetine sunulduğunu söyledi.

Kars’ın yerel, bölgesel ve ulusal kalkınmayı gerçekleştirmeye en fazla katkıda bulunabilmesi, istihdamdaki payının daha da artırılmasını sağlamak üzere çalışmaların sürdürüldüğünü vurgulayan Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz: “ Her geçen gün yeni yatırımlar yapıyor ve projeler hayata geçiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve yatırımlar, sahip olduğumuz tarihi, kültürel ve doğal zenginlikler ile ilimizin ülke ekonomisindeki payını ve önemini giderek artırmaktadır. Amacımız; bu çalışmalarla, sürdürülebilir bir gelişme içerisinde büyümesini ve ekonomik gelişme ve kalkınma sürecindeki ivmesinin yükseltilmesini sağlamaktır. Yapılan bu fiziki yatırımlar elbette önemlidir. Ancak bu yapılan bu fiziki yatırımlar kadar eğitim ve kültür ve sosyal alanda yapılan yatırımlar da önemlidir. Bu manada; sevgili çocuklarımız ve gençlerimiz için devletimizce hayata geçirilen gençlik merkezlerimizi önemli buluyoruz.

Gençlik Merkezi, gençlerin kişisel gelişimlerine, kültürel, sanatsal, sportif yaşamlarına da katkı sunacak

Açılışını yapacağımız Gençlik Merkezi ile gençlerimizin eğitim hayatları yanında kişisel gelişimlerine, kültürel, sanatsal, sportif yaşamlarına da katkı sunmuş oluyoruz. Bu gençlik merkezi, onların daha üretken bir fert olması için inovasyon, görsel sanatlar, akıl, zekâ ve müzik atölyeleri, kütüphane, spor salonu ve diğer sosyal etkinlik alanlarıyla gece-gündüz demeden gençlerimize hizmet ediyor. Temenni ediyorum ki gençlerimizi ecdadımıza layık, vatan ve millet sevdalısı olarak yetişmesinde büyük katkı sağlıyor. Bu mekânı ne kadar çok gencimiz ziyaret eder ve istifade ederse amacına o kadar ulaşmış olacaktır. Gençlik merkezimin bugün itibariyle 6 bin 559 üyesi bulunuyor. Bu sayının elbette daha çok olmasını istiyoruz ve bekliyoruz. Zaman zaman gençlik merkezimizi ziyaret edip, gençlerimizle bir araya geliyoruz ve memnuniyetle görüyoruz ki; burada güzel hizmetler veriliyor, güzel dostluklar oluşuyor, gençlerimiz bilgilerini, görgülerini artırıyorlar, kişisel gelişimlerine büyük katkılar sağlıyorlar. Geleceğimiz olan gençlerimiz için ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de yapılan atletizm pistinden, spor sahalarına, spor salonlarına, kayak evinden, buz pateni salonuna ve gençlik merkezlerine kadar birçok spor tesisini ilimiz ve ilçelerimize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bugün aramızda olan Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş tarafından okunan dua ile Bakan Kasapoğlu, Vali Öksüz ve protokol üyeleri ve gençler açılış kurdelesi kesti. Gençlik Merkezi’ni gezen Kasapoğlu, gençlerle tek tek sohbet edip, konsol oyunu oynadı. Bakan Kasapoğlu, daha sonra katılımcılarla birlikte gençlerin müzik eğlencesine katıldı.

Kars Gençlik Merkezi açılışının ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars Valiliğini Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, daha sonra Kars Valiliğini ziyaret etti. Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz tarafından karşılanan Bakan Kasapoğlu, Valilik şeref defterini imzalamasının ardından Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’den brifing aldı.

Kars’taki yatırımların değerlendirildiği toplantının ardından İpekyolu Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerle iftarda bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ve beraberindekiler, daha sonra Nuri Paşa Kız Öğrenci Yurdu’nu da ziyaret ederek öğrencilerle burada da bir süre sohbet etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars’taki programlarının ardından gece geç saatlerde hava yolu ile Kars’tan ayrıldı.

Göz Atın

Bursa, Science Expo’ya hazırlanıyor

 Bursa’da bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturmak amacıyla 2012 yılında başlayan, pandemi nedeniyle iki yıldır …