Kars’ta Hocalı Soykırımı’nın 30. Yılı Anma Etkinliği Yapıldı

Kars’ta 26 Şubat 1992’de  Ermeniler tarafından Hocalı’da gerçekleştirilen katliamda şehit edilen Azeri Türleri için anma programı düzenlendi.

1992’de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’ndeki Hocalı’da yapılan katliamının 30. yıl dönümünü anmak amacıyla düzenlenen ilk program Kars şehir merkezinde Haydar Aliyev parkında düzenlendi. Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev ve katılımcılar Haydar Aliyev Anıtına karanfil bıraktıktan sonra program İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda devam etti.

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu tarafından ’30. Yılında Hocalı Soykırımı’ fotoğraf Sergisinin yer aldığı salonda şehitler için saygı duruşu ve Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti milli marşları okundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Hocalı katliamını anlatan video gösterimi sunuldu ve “Hocalı şehitleri” adlı şiir seslendirildi.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar, Kars Valisi ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Azerbaycan Kars Başkonsolusu Nuru Guliyev, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve Nahçivan Devlet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Arzu Abdullayev tarafından gerçekleştirildi.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …