Kılıçdaroğlu,Van’da Belediye Başkanları Çalıştayında Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayında söz alan belediye başkanlarını dinleyerek kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu memleketi kimseye soydurtmayacağız. Makamı ve mevkisi ne olursa olsun her karanlık odağın üzerine gitmek bizim görevimizdir.” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, çalıştayın kapanışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Belediye Başkanlarımızın yaptığı hizmetlere de değineyim. Çünkü şu anda kamuoyunda en azından vatandaşlarımızın bir kısmı bizi dinliyor. Efendim 11 büyükşehir belediyemiz, 10 il belediyemiz, 177 ilçe belediyemiz ve 50 belde belediyemiz olmak üzere 248 Belediye Başkanımız var. Toplam nüfusun yüzde 51.7’sine hizmet veriyor. Yani toplam nüfusun yarısından fazlasına CHP’li belediyeler hizmet veriyor. 2019’dan bu yana 4 milyon 800 bin haneye sosyal yardım yapıldı. Nüfusun yüzde 51.7’sini oluşturan bölgede, Belediye Başkanlarımızın olduğu yerde 4 milyon 800 bin haneye sosyal yardım değeri 12 milyar Türk lirası. Eğer bu sosyal yardımlar yapılmasaydı bugün çok daha ciddi sosyal patlamalarla Türkiye karşı karşıya kalabilirdi. Dolayısıyla var olan siyasal yapının, iktidar yapısının, bizim topluma verdiği hizmetler dolayısıyla bize teşekkür etmesi lazım. Belediye Başkanlarının verdiği hizmetler dolayısıyla Belediye Başkanlarımıza teşekkür etmesi lazım.

Biz aynı zamanda çevreyi de savunan, çevrenin değerini bilen bir gelenekten geliyoruz. Belediye Başkanlarımız bu konuda çok duyarlı. O konuda da rakam vereyim, son 3 yılda 2 bin 852 yeni parkı Belediye Başkanlarımız hizmete açtı. 2 bin 900 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan kentlere kazandırıldı. Dolayısıyla CHP’li belediyeler kentteki insanların mutlu olmaları için ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …