Köprülü Beldesi Bio Enerji Fabrikası Tartışması Başladı

Ardahan Köprülü Beldesi’nde yapılacak olan Bio Enerji Fabrikası için 60 dönüm arazi ayrıldı ve tartışmalarda başladı.

Ardahan Köprülü Belediyesi girişimleri ile özel bir firmanın devlet teşvikleri ile yaklaşık 90 milyon TL yatırım gerçekleştireceği Bio Enerji Gaz Fabrikası için Köprülü Belediye meclisi oy çokluğu ile Soronun Çayırlı olarak bilinen bölgede 60 dönüm araziyi 49 yıllığına bu firmata tahsis etti. Yaklaşık 60 kişinin çalışacağı Bio Enerji Gaz Fabrikası için bölgede yaşayanlar arasında tartışma başladı.

CHP Köprülü Belediye meclis üyesi Özkan Tahtası, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamada Köprülü Belediye meclisinde oy çokluğu ile 49 yıllığına bir özel firmaya 60 dönüm arazinin Bio Enerji tesisi yapılması için verildiğini bunun getirisi gotürüsünün tartışılması gerektiğini belirtti.

 

Köprülü Beldesi’nden emekli öğretmen Asım Karakılıç sosyal medya sayfasında yaptığı açıklaması şöyle:

BİYOGAZ ENERJI PROJESİ
Biyogaz yenilebilir enerji olması ile birlikte bir tarafta çevreye çeşitli metangaz ve partiküller,maddeler oluşmaktadr.Diğer tarafta Biyogaz metan oksijenle temas ederse doğada yanıcı olur,patlamalara neden olur.
Böyle bir Biyogaz tesisin Mahallenin göbeğine Belediye İmar planlarının içerisinde kurulması doğru değildir.Çevreye fayda da çok zararları olur.
Belediye bu projeyi yapmak istiyorsa yerleşik oturma alanın dışında kurulmasını planlanmalıdır.
Encümen üyeleri kararlarını gözden geçirip yeniden değerlendirmelıdır
# SONRA DAN AH VAH ETMEMELİYİZ.

Göz Atın

Bursa, Science Expo’ya hazırlanıyor

 Bursa’da bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturmak amacıyla 2012 yılında başlayan, pandemi nedeniyle iki yıldır …