Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni Büyük Coşkuyla Yapıldı

Ardahan Köprülü Beldesi 11’inci düzenlenen Uluslararası Canibeg Yayla Şenliği 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü büyük bir coşku ile başladı. İki gün sürecek etkinliğe yoğun katılım oldu.

Ardahan Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleni etkinliğine AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr Orhan Atalay, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle Kaymakamı Haluk Koç, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Ardahan İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez, Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Eren Küpeli, Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çiftçi, Ankara Göle Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş, protokol üyeleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan şenlikte, Köprülü Belde Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Beldesi Dernek Başkanı Erol Özkurt, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve Vali Hüseyin Öner, günün önemine ilişkin konuşmalar yaptı.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner yaptığı açıklamada şöyle;

“Bizim şehrimiz hepimizin bildiği gibi Anadolumuzun büyük şehirlere en çok göç vermiş illerinden biri. Dışarıda yaşayan hemşehrilerimiz memleketlerini unutmamışlar, buraya karşı heyecan duyuyorlar, buraya olan özlem ve sevgilerini her fırsatta belli ediyorlar. Kurdukları derneklerle, vakıflarla şehirlerini yaşıyorlar, yaşatıyorlar. Dışarıdaki, şehrimiz dışında yaşadıkları yerlerde yaptıkları etkinliklerle kültürlerini yaşatmanın gayreti içindeler. Bugün burada kutladığımız yayla şenliğide şehrimiz dışında yaşayan ve yaz aylarında buraya gelen hemşehrilerimizle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz önemli bir etkinlik. Şehrimizin kültürünün yaşatılması, yayla şenliği sosyal dokusuna uyan etkinliklerle vatandaşlarımızın hayatının zenginleştirilmesi, eğlenceli hale getirilmesi insanların hayatına dokunma adına çok kıymetli. Ben bu şenliğin ve ilimizde yapılacak olan diğer şenlik ve festivallerin birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi, sevgi ve saygının pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay yaptığı açıklama şöyle:

“Bu şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu güzel ortamda bizi buluşturan bu şenliğimizin hayırlı olmasını diliyor, uzun yıllar devam etmesi yönünde elimizden gelen bütün destekleri sunacağımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra protokol ve vatandaşlar birlikte yöresel müzikler eşliğinde halay çektiler.

2 gün sürecek Köprülü Beldesi Canibeg Yayla Şöleninde yöresel sanatçılar Ömer Amed, Dengbej Havin ve Gühan Yıldız sahne aldı.

Göz Atın

Iğdır’da Kerbela Şehitlerini Anma Programı

Iğdır kent merkezinde Ehl-i Beyt Alimleri Derneği’nin düzenlediği Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini anma programı …