Köprülü Beldesi Canibeg Yaylası Turizme Açılıyor

Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng) Canibeg Yaylası son yıllarda ismini yayla şenliklerinde duyurdu. Aynı zamanda gurbetçilerin piknik yapmak için uğrak yeri haline gelen Canibeg yaylası, Köprülü Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla ulusal turistik alana dönüşüyor.

Köprülü Beldesi Canibeg yaylası bir çok türküye ve manilere kaynak olmuş, eşsiz doğal manzarasıyla yaz aylarında gurbetçilerin piknik yapmak için yoğun ilgi gösterdikleri bir bölge haline geldi. Her yıl Köprülü Derneği ve Köprülü Belediyesi ortaklaşa Canibeg yayla şenliği düzenliyordu. Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden bu yıl Canibeg yayla şenliği yapılmadı. Köprülü Belediyesi tarafından Canibeg yaylası mesire alanına 20 piknik masası, 9 cağ kebabı ocağı, Kamelyalar, mescit ve bay bayan tuveletler yapılmaya başlandı.

Köprülü Beldesi son yıllarda başta Cağ kebap, Acı su çeşmesi, Çermik (sıcak su kaplıcası) ve Canibeg yaylası mesire alanı ile Ardahan ve çevre illerden gelen gurbetçiler tarafından yoğun ilgi görüyor. Köprülü Beldesi yoğun ilgiden dolayı yaz aylarında nüfusu yaklaşık 10 bin kişiye yükseliyor.

Göz Atın

Ardahan Belediyesi Çalışıyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in direktifleri doğrultusunda aylardır yoğun bir tempoda ter döken belediye bünyesindeki …

Bir cevap yazın