Köprülü Beldesi Derneği’nden Orman Kıyımına Tepki

Ardahan Köprülü Beldesi’nde ağaç kesimi öncesi yapılması öncesi ormanlarda yapılan damgalanmaya tepkiler devam ediyor.

Kars ve Ardahan illerinde başlayan orman katliamı tepkileri devam ederken, Köprülü Beldesi’nde ağaçların kesim öncesi damgalanmasına sosyal medyada büyük tepki gösteriliyor.

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan, Köprülü Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Özkurt, Köprülü Beldesi (Koreveng) yaylasına giderek bir açıklama yaptı.

Köprülü Beldesi Derneği Başkanı Erol Özkurt, sosyal medya sayfasında canlı yayın yaparak, damgalan ağaçlar önünde yaptığı açıklamada ” Yetkililer ile yaptığımız görüşmede fidanlara gölge yaptığı için ağaçların kesileceğini belirtiyorlar. Oysa damgalanan ağaçların yanında veya etrafında fidan yok bunu canlı yayın yaparak herkesin görmesini istedik. Köprülü Beldesi’ne ziyarete gelen Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’a konuyu aktarıp tepkimizi gösterdik. Köprülü Beldesi halkı olarak Ormanlarımızın katledilmesine tepki göstermeliyiz. Köprülü Derneği olarak ağaç kesimini engelemek için gerekli girişimleri yapıp bu ağaçların kesimini engelemeye çalışacağız. Ayrıca Köprülü Beldesi’nde yerel idarecilerinde gerekli tepkileri göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Göz Atın

Ardahan Belediyesi Çalışıyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in direktifleri doğrultusunda aylardır yoğun bir tempoda ter döken belediye bünyesindeki …

Bir cevap yazın