Köprülü Beldesi ile Yayla Arasında Kilit Parke Taşı Yapılıyor

Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng) ile Yayla arasında Köprülü Belediyesi tarafından kilit parke taşı yapılmaya başlandı.

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Yayla yolu uzun yıllardır sürücülere zor anlar yaşatıyordu. Çünkü bu yolda keskin taşlar lastiklere zarar veriyordu ve çukurlar araçlara ağır hasarlar oluşabiliyordu. Ayrıca yoğun toz yüzünden araçların bütün aksamları toz alıyordu.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr Orhan Atalay ve Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret ederek Köprülü Beldesi ile Yayla arasındaki yol için kilit parke taşı desteği aldılar. Görüşmede Köprülü Beldesi ile Yayla arasındaki yol yapımı için Erzurum Büyükşehir Belediyesi 5 bin metre kilit parke taşı gönderdi. Bu taşların Köprülü Beldesi ile Günorta Köyü arasında bulunan Yayla yolu yapımında kullanıldığı açıklandı.

Daha önce Köprülü Belediyesi Kardeş Belediye olan Yakuplu Belediyesi’nin 2 bin metre kilit parke taşı gönderdiği bu taşlarında Köprülü Beldesi Yaylası ile Günorta Köyü arasındaki yol yapımında kulanıldığı belirtildi.

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en …