Köprülü Beldesi Jandarma Karakolu Yeniden Açılıyor

Ardahan Köprülü Beldesi’nde 1992 ile 2011 yılları arasında hizmet veren Köprülü Jandarma Karakolu’nun yeniden açılacağı öğrenildi.

Yeniden açılacak Köprülü Beldesi Jandarma Karakolu eski binasına ek bir proje ile yeniden yapılıp Köprülü Beldesi Jandarma Karakoluna bağlanacak olan Köyler şöyle: 1. Samandöken Köyü 2. Serinçayır Köyü 3. Kaşar Köyü 4. Dedeşen Köyü 5. Kuzupınarı Köyü 6. Durançam Köyü 7. Günorta Köyü 8. Uğurtaşı Köyü 9. Bellitepe Köyü 10. Yelecli Köyü

Köprülü Jandarma Karakolu ilk olarak eski Köprülü Lisesi binasında hizmet vermeye başlamıştı. Daha sonra Karakol için yeni bir bina yapıldı, fakat binanın yapıldığı alan bataklık olduğu için binada hasar meydana geldi. Köprülü Jandarma Karakolu için eski mezarlık karşısında yeni bir bina yapıldı. Bu binada ise yapımcı firma ile İl Jandarma komutanlığı arasındaki anlaşmazlık yüzünden Jandarma karakola taşınamamıştı. Daha sonra Köprülü Jandarma Karakolu Göle ilçesine Bağlı Çayırbaşı köyüne taşınmıştı.

Ardahan ilinin tek Beldesi olan Köprülü Beldesi (Koreveng) son yıllarda siyasetçilerin duyarsızlığı yüzünden Köprülü Lisesi, Köprülü PTT, Köprülü TEAŞ, Köprülü Tarım Kooparetifi gibi Köprülü Jandarma Karakolu’da kapatılmıştı. Köprülü Beldesi’ne istihdam yaratacak yatırım veya tesis yerine Karakol açılması vatandaşlar arasında tartışma konusu oldu.

Göz Atın

İBB, 4 Çeşit Yemeği 29 TL’den Satışa Sundu

İBB, 4 çeşit yemeğin 29 TL’den satışa sunulduğu Kent Lokantaları’nın 7’ncisini, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak …