Köprülü Beldesi Kanalizasyon ve Arıtma İstiyor!

Ardahan Köprülü Beldesinde yaz aylarında nüfusun 15-20 bine çıkması üzerine kanalizasyon büyük bir ihtiyaç haline geldi.

Köprülü Belediyesi geçtiğimiz Ağustos ayında halk toplantısı yapıp kanalizasyon ve kanalizasyon arıtma için Belediye bütçesi ile yapmanın imkansız olduğunu her ev için belirlenecek miktarda para toplamayı önerdi. Ak Partili Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, para toplama önerisine halk tepki göstermişti.

Nüfusu Köprülü Beldesi’nden daha az olan Ak Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek Posof ilçe merkezine kanalizasyon ve kanalizasyon arıtma yapılması için söz aldılar. Posof’ta önümüzdeki bahar aylarında kanalizasyon yapılması için çalışmaların başlanacağı öğrenildi.

Ak Partili Posof Belediyesi kanalizasyon yapımı için hibe alırken, Ak Partili Köprülü Belediyesi neden kanalizasyon yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından destek alamıyor? Köprülü Beldesi halkı Posof ilçe merkezine yapılacak kanalizasyon ve kanalizasyon arıtmanın Köprülü Beldesinede yapılmasını istiyor.

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan ayı, insanlara birbirlerini sevmeyi, saygı göstermeyi ve yardımlaşmayı öğretir. Küslerin barıştığı bu bayramda mutluluk …

Bir cevap yazın