Köprülü Beldesi’nde, Ağaç Kesimi Şimdilik Durdu

Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng) Yaylasında yapılacak yaklaşık 4 bin ağaç kesimine, gelen büyük tepkiler yüzünden yapılan görüşmeler neticesinde şimdilik Ormanlarda ağaç kesimi durdu. 10 Eylül 2020 tarihinde Köprülü Belediye Başkanı, Köprülü Beldesi Dernek Başkanı ve Muhtar Ardahan Orman Müdürlüğünde yetkililer ile bir toplantı yaptılar.

.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, yaptığı açıklamada ”Bugün Ormanlarımız için Erzurum bölge müdür yardımcılarımız Ardahan İl Müdürümüz Köprülü merkez mahalle muhtarımız, Köprülü Dernek Başkanımız ve yönetimi ile Ardahan’da Orman il müdürlüğümüzde toplantı yaptık. Önümüzdeki günlerde tekrar bir araya geleceğiz. Bizlere istediğiniz yerde ormanla ilgili bilim insanı veya hocaları getirin bu ağaçlar kesilmesi uygun değilse fidanlar zarar vermiyor diyorlarsa Kesimi iptal edeceğiz ve asla programa almayacağız, Orman bölgenin bizlere aktardığı bilgi bu. Halkımıza önemle duyurulur” dedi.

.

Köprülü Beldesi Derneği’nden yapılan açıklama şöyle:

.

Ormanlarımızın kesilmesini engellemek için köyde çalışmalar yapan Başkan ve Dernek yönetimindeki arkadaşlarımız gün boyu yoğun bir mesai harcadılar..

Arkadaşlarımız Belediye Başkanı ve muhtarımızla beraber, Ardahan Orman İşletmesini ziyaret ederek; Erzurum Bölge Orman Mdr.yrd ve Ardahan İşletme Mdr’üne konu ile ilgili hassasiyetimizi dile getirdiler..

Daha sonra köylülerimizle bir araya gelen Bşk. Erol Özkurt, köylülerimizi konu ile ilgili bilgilendirdi ve çok ciddi bir destekle karşılaştı bu bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir.

Köylülerimiz aslında her zaman kesime karşıdırlar, ama nasılsa engelleyemiyoruz, her seferinde kesiyorlar psikolojisiyle hareket ettiklerinden ortaya bir eylem koyamıyorlar. Biz Dernek olarak köylülerimizle beraber bu algıyı yıkacağız..

Bugün gördük ki “hak verilmez, hak alınır”

Kendi köyümüz Traktörcüleri kesmesin, dışarıdan gelene kestirmeyeceğim sözünü her platformda dile getiren belediye başkanının sözüne güvenerek, köyümüz traktörcüleri’nden kesime girmeyeceği beyanını ıslak imzayla toplayan arkadaşlarımız bugün için 60 traktörcüden imza almıştır.

Yarın çalışmalara devam edecek olan arkadaşlarımızdan ınşaallah güzel haberler almaya devam edeceğiz.

BU KONUDA HASSASİYET ve DESTEK GÖSTEREN TÜM KÖYLÜLERİMİZE ve İSTANBUL’DA Kİ HEMŞEHRİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDER,..

Saygı ve sevgilerimizle selâmlarız

KÖPRÜLÜ BELDESİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan ayı, insanlara birbirlerini sevmeyi, saygı göstermeyi ve yardımlaşmayı öğretir. Küslerin barıştığı bu bayramda mutluluk …

Bir cevap yazın