Köprülü Beldesi’nde İmar Çalışması Başladı

Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng) son yıllarda Büyükşehirlerde yaşayan emekli gurbetçilerin artık yaz aylarında tatilerini memleketlerinde geçirmeleri üzerine, Köprülü Beldesi kış aylarında 2 bin olan nüfusu, yaz aylarında 10 bine kadar çıkıyor. Son yıllarda artan nüfusa paralel Konut yapımıda arttı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Beldesi´nde mahallelerin haritasının çıkarıldığını ve imara açılması yönünde çalışma başlattıklarını açıkladı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç yaptığı açıklamada, “İl Bank Erzurum Bölge Müdürlüğünden gelen mühendislerle birlikte 4 mahallemizin haritasını, sokak adlandırması haritası ve imara açılması ve imar durumu için caddelerimizi sokaklarımızı gezdik, ezbitlerini aldılar. İlk etapta Köprülü Merkez imar değişikliği ve imara açılması yapılacak. 4 mahallenin haritası çıkarılacak, her mahallenin imar durumu ve caddelerin genişliği sokak adlandırılması yapılacak. İl Bank Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Çidem´e harita ve imar ile ilgili başvurumuzu kabul gördükleri için teşekkür ediyorum. İnşallah 3 ay bitirileceğini hedefleniyor” dedi.

Göz Atın

İBB, 7421 Personel ve 1582 Araçla Kar ile Mücadele Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte etkili olan kar yağışıyla ilgili mücadeleyi, Eyüpsultan’daki …

Bir cevap yazın