Köprülü Beldesi’nde Nüfusunu Çekip Geri Getiren Kimler?

Her yıl Aralık ayı sonunda adrese dayalı yapılan Nüfus sayımında Ardahan Köprülü Beldesi’nde olağan dışı bir gelişme yaşandığı öğrenildi.

Ardahan Köprülü Beldesi’nde ilginç gelişmeler yaşanıyor. 5 Şubat 2023 tarihinde açıklanan Köprülü Beldesi 2022 Nüfusu 1997 kişiye düştüğü öğrenildi. 9 Şubat 2023’de Nüfus Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Köprülü Beldesi Nüfusu 2165 çıkmış. Yaklaşık 2 ay içinde 168 Nüfus Köprülü Beldesinden çıkış yapılıp geri giriş yapılmış.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç yaptığı açıklamada “2022 yılında Köprülü Beldesi Merkez Mahallesi’nin Çayır hakkı hise hakkı verilmediği için 2022 yılında AK Parti Köprülü Belde Başkanı Zafer Polat’la dolaştık vatandaşın büyük çoğunluğu köydekiler bizi dikkate almıyorsa biz de nüfusumuzu çektik diyerek ciddi anlamda nakillerde geri dönüş oldu. Hem Çayır hakkı verilmemesi ondan dolayı ciddi bir nüfus kaybına uğradık, Hem de 4 Mahallede ciddi yaşlılarımız ve pandemi de kaybettiklerimizden dolayı. 2022 yılında Dedekılıç Köyü, Serinçayır Köyü, Bellitepe Köyü ve Göle Devlet Hastanesi’nde çalışan arkadaşlar da ve Orman İşletmesi çalışanlarında ortalama 157 tane nüfus taşıdık. Malesef 157 nüfus taşıdığımız halde nüfusumuz yetmedi. 3 nüfusa eksikle 2022 yılını kapattık. 2022 yılında devamlı sosyal medyada nakilinizi getirin paylaşımlar yaptığımız halde Defalarca Facebook’ta sosyal medyada bununla ilgili hiç kimse Belediyemiz hakkında eleştiremez. Çünkü biz 4 yıl boyunca kapı kapı dolaşmışız, kahve kahve dolaşmışız köy köy dolaşmışız ama bazı kasıtlı arkadaşlarımız ve mahallemiz olan Durançam Köyü ve Merkez Mahallesinden bazı  vatandaşlarımızın Nüfusunu çekmesinden dolayı maalesef Beldemiz nüfusu 2000 kişi altında kalmıştır. Şu an Nüfusumuz 2165 olduğunu öğrendik” dedi.

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en …