Köprülü Beldesi’nde Öğretmen Evi Ne Zaman Yapılacak?

Ardahan Köprülü Beldesi’nde son yıllarda acil ihtiyaç haline gelen öğretmen evi için yapılan girişimlerden bir sonuç çıkmadı.

Köprülü Beldesi (Koreveng)’de İlk öğretim okulu ve Orta öğretim Okulun’da yaklaşık 26 Öğretmen görev yapıyor. Öğretmenlerin hepsi servisle Göle ilçe merkezinde kiraladıkları evlerde kalıyorlar. Bunun sebebi Köprülü Beldesi’nde daha önce Öğretmenler için 8 adet Lojman vardı, fakat bu Lojmanlar uzun yıllar kulanıldıktan sonra bakımsızlıktan  son yıllarda kulanılmaz hale geldi. Çürüyen bina yerine yeni Lojmanlar yapılmadı. Öğretmenlerde ev kiralamak yerine Göle ilçe merkezinde Kaloferli TOKİ Konutlarında ev kiralamayı tercih ettiler. Köprülü Beldesi’nde yetkililer defalarca Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden talep etmesine rağmen Köprülü Beldesi’nde öğretmenler için yeni Lojman yapımadı. Köprülü Beldesi’nde görev yapan Öğretmenler Lojman yapılmıyacaksa Öğretmen evi yapılsın diye talepte bulunduklarını ve henüz bir cevap alamadıklarını belirtiyorlar.

Posof İlçe Merkezinde yapılan Öğretmen Evi

Göz Atın

İBB, 4 Çeşit Yemeği 29 TL’den Satışa Sundu

İBB, 4 çeşit yemeğin 29 TL’den satışa sunulduğu Kent Lokantaları’nın 7’ncisini, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak …

Bir cevap yazın