Köprülü Beldesinde Yeni Ekmek Fırını İçin Çağrı Yapıldı

Ardahan ili Köprülü Beldesi’nde büyük bir ihtiyacı karşılayacak yeni bir ekmek fırını için çalışmalar başladı. Köprülü Beldesi yaz aylarında gurbetçiler gelmesi ile nüfusu yaklaşık 20 bin kişiye çıkıyor.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, kirası, suyu ve nakliye ücretinin Belediye tarafından karşılanacak ekmek fırını için girişimcilere çağrıda bulundu. Köprülü Beldesi (Koreveng)’de ekmek fırınını faaliyete sokacak girişimcilere her türlü konuda destek sağlanacağı açıklandı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç yaptığı açıklama şöyle:

“Beldemizde elektrik ve suyu bağlanmış, badana ve boyası yapılmış aynı zamanda lojmanı olan, ekmek pişirmek için çevre illerden getirilecek nakliye parasını da bir yıl ücretsiz temin edeceğiz. Göle ilçesinde Köprülü Beldesine ekmek girişini engelleyeceğiz. Yazın Köprülü Beldesi’nin nüfusu 20 bin kişiye çıkıyor. İnsan sağlığı için hijyenik, kaliteli ve profesyonel bir ekip oluşturarak bu işte meslek sahibi olan arkadaşlara çağrımdır. KOSGEB ve bağlı hibe kuruluşları, fırın için yaklaşık 100 Bin TL destek sunuyor. Makine için hibe veriliyor, geri ödemeksizin, fırınımızı çalıştıracak meslek sahibi arkadaşların Köprülü Belediyesiyle iletişime geçmesini istiyoruz” dedi.

Göz Atın

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere sürpriz

Dört farklı noktada öğrencilere sıcak yemek hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez gençleri bir …

Bir cevap yazın