Köprülü Beldesinde Yeni Kent Meydanı Yapılıyor

Ardahan Köprülü Beldesi (Koreveng)'de merkezinde bulunan Cami ile Belediye binası arasında bulunan alana Köprülü Belediyesi tarafından yeni bir kent meydanı çalışması başladı.

Köprülü Belediyesi tarafından başlatılan kent meydanı kaldırımları için mermer malzemesi Ardahan Üniversitesinden temin edildi. Köprülü Beldesi merkezinde bulunan Cami ile Belediye arasında bulunan Köprü üzeri dahil geniş bir alana parke taşı döşendi. Ayıca yol kenarlarına mermerler konuldu. Köprülü Belediyesi tarafından başlatılan modern bir kent meydanı için yapılan çevre düzemlemesine ışıklandırma ve çok sayıda ağaç dikildi.

Köprülü Beldesi ve bağlı Mahalleleri (Durançam, Dedeşen ve Kuzupınarı köyleri) yaz aylarında nüfusu gelen gurbetçiler ile birlikte yaklaşık 20 bin kişiye çıkıyor. Ardahan’ın tek Beldesi olan Köprülü Beldesi bölgenin büyükbaş hayvan ihracatınında %60’nı gerçekleştiriyor. Ayrıca bölgenin yöresel yiyeceği Cağ Kebap yemeği ve Köprülü Beldesi Canibeg Yaylası mesire alanı yoğun ilgi görüyor.

Göz Atın

İstanbul Caddebostan’da Denizcilik Şenlikleri Nefes Kesti

İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, …

Bir cevap yazın