Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ağaç Kesimi İçin Açıklama Yaptı

Ardahan Köprülü Beldesi yaylası Ormanında  yapılacak Ağaç kesimi öncesi Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç açıklama yaptı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç'un açıklaması şöyle:

Köprülü Belediyesi Merkez mahallesi Halkına Önemle Duyurulur.

Ormanların ve Geleceğimizin vede gelecek nesillere bırakacağımız tek miras olan Ormanlarımızın kesilmesi halkında.

1- 2019 yılında Damgalama yapılmasına Rağmen orman Kesimi şahisim tarafından engelledi.

2- Haziran 2020 Erzurum Orman Bölge müdürümüz ve ekibiyle Muhtarımizla ormanı gezdik kesim Dedeşen yeniköy ve bölge köylerde başlamasına rağmen gine ben ve Muhtarımız erteledik.

3- Ormanların Kardeşliği Platformunun Esenyurt ve Göle ilçemizdeki Toplantıda açık ve seçik Ormanların kesimine karşı olduğumu Ticarî amaç için kesinlikle bir ağacın kesilmesi kabul edilir bir durum değildir. Beyanlarım açık şekilde kayd altında.

4 – köydeki Orman toplantısında Traktör sahibi arkadaşlarımızla ve Orman şef yetkilisi olduğu 3 ayrı toplantıda ve bu akşam belediye bahçesindeki toplantıda açık bir şekilde köylümüz hep birlikte kesime karşı ise bende karşıyım köylümüz kesimde taraf ise yapacak birseyim olamaz. Ama Kesime kesinlikle KARŞIYIM dedim.

Şimdi sözüm bir kaç yalan dolan yazı ve yorum yazan şahıslara amacınız Ormanı korumaksa gelin buraya Yasal zeminde eylem yapın doğal hakkınız.

Sizden ricam yanlış bilgilerle bilerek egolarınızı tatmin etmeyin bu toplum ilk kez Kahvehane ayrımı yapmadan ayrıştırma olmadan sevgi saygı dostluk içinde doğanın bu zorluklarına rağmen mutlu huzurlu bir arada yaşıyor. Köprülü burada buyurun gelin kanuni yasal Hakkınızı koruyunuz. Orda yazarak ahkâm keserek olmuyor . Birde buradaki Traktörcu arkadaşları hep bereber dinleyelim . Hepinizi bekliyoruz . Belediye ve Muhtarlık olarak sizinleyiz. Halkımıza önemle duyurulur saygılarımla.

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan ayı, insanlara birbirlerini sevmeyi, saygı göstermeyi ve yardımlaşmayı öğretir. Küslerin barıştığı bu bayramda mutluluk …

Bir cevap yazın