Köprülü Belediyesi Altyapı Kanalizasyon Projesi Onaylandı

Ardahan ili Köprülü Beldesinde son yıllarda büyük bir ihtiyaç haline gelen ve Köprülü Belediyesi tarafından hazırlanan alt yapı Kanalizasyon projesi Erzurum İl Bank Böge Müdürlüğü tarafından onaylandığı ve ihaleye çıkacağı açıklandı.

Köprülü Beldesi ve 3 Mahallesi olan Durançam, Dedeşen ve Kuzupınarı köylerinde yaz aylarında nüfusun yaklaşık 20 bin kişiye çıkması üzerine Kanalizasyon olmaması büyük bir sorun haline geliyordu.

Köprülü Belediyesi tarafından 2 yıldır girişimlerde bulunulan alt yapı Kanalizasyon Projesi % 50 ( yüzde eli ) hibe proje olarak Erzurum İL Bank Bölge Müdürlüğü tarafından onaylandı. Yaklaşık arıtma ile 20 milyon ( 20 Trilyon) bir ihale bedeli ön görülüyor. Proje Ana ve sokak hatları ve arıtmada ibarettir. Ev bağlantıları Mahalle sakinleri ile Köprülü Belediyesine aittir. Köprülü Belediyesi talebi üzerine İL Bank Ankara’da ihaleyi kendisi yapacak. Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, 28 Haziran 2021 Pazartesi günü Saat 13.00’de semt pazarında vatandaşlar ile bilgilendirme toplantısı yapacak.

 

Göz Atın

Esenyurt’ta Avrupa Hareketlilik Haftası Yürüyüşü

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Avrupa Birliği’nin bir girişimi olarak her yıl düzenlenen ve bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir