Köprülü Belediyesinden, Gurbetçilere Nüfus Çağrısı!

Ardahan Köprülü Beldesi’nde yaz aylarında nüfus 15-20 bine çıkmasına rağmen, Kış aylarında sadece yaşlıların kaldığı için azalan nüfus yüzünden Köprülü Belediyesi kurumsal konumu tehlikeye giriyor.

Merkezi İstanbul Esenyurt’a bulunan Köprülü Beldesi Derneği’nde, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Derneği Başkanı Erol Özkurt ve Durançam, Kuzupınar, Dedeşen Köylerin Dernek Başkanların katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıda İstanbuldaki emeklilerin ikamedgahlarını Köprülü Beldesi’ne taşımaları için çağrı yapıldı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’un sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

Köprülü Belediyesi Nüfus sorununu Çözmek için ve bilgi paylaşımı amaçlı Merkez Dernek Başkanımızın girişimiyle 4 Dernek Başkanımızla ve yönetimiyle Çok Güzel verimli bir toplantı oldu. Toplantıda Erol Özkurt, Ercan Bingöl, Ersin Aras, İdris Yıldırımcı, Erbay Söğüt, Eren Karakılıç, Hakan Çakmakcı, Kenan Karademir, Zakir Candemir Birbirinde değerli Arkadaşlarımızla güzel bir Toplantı Köprülü Merkez Derneğimizde toplandık.

1- Beldesini Köyünü seven Herkesin Nüfusunu bekliyoruz.

2- Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğüne gitmeniz Göle Nüfus müdürlüğüne bir tanıdık adına göndermeniz yeterli Akrabanız olmak zorunda değil.

3 – Beldemiz 2000 bin nüfus altında kalırsa Belediye olmaktan çıkar. Seçime giremez.

4- Tek gelirimiz İL Bank Katkı payı oda Nüfus sayısına göre geliyor. Ne kadar nüfusumuz artarsa O kadar çok hizmet almış oluruz.

5- Nüfusumuz 5.000 olursa ilçe oluruz ciddi Anlamda iş istihdamı sağlamış olacak işsiz sayımız azalacak.

Pandemide Dolayı Muhtarlarımız ve Meclis üyelerimiz Gelemediler.

Aralik ayında nüfus naklini yapan herkes ihtiyaç duyduğunda 15 ocakta geri alabilir.

BELDESİNİ SEVEN HERKESİN DESTEĞİNİ RİCA EDİYORUM. Toplantıya katılan ve mahalle muhtarlarımız Meclis üyelerimiz adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Göz Atın

İzmir B.B Başkanı Tunç Soyer Devrimci 78’lilerle Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından düzenlenen geceye …

Bir cevap yazın