Name Yılmaz Fidan: Faruk Demir Ardahan’ımız için büyük bir şanstır

CHP Darıca Belediye meclis üyesi ve CHP Darıca ilçe yönetiminde sayman olarak görev yapan Name Yılmaz Fidan, Siyasal Yaşam Gazetesi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya’ya Siyaset, STK ve Belediye Başkanları çalışmalarını değerlendirdi.

Siyasal Yaşam: Name Yılmaz Fidan kimdir?

Name Yılmaz Fidan: Ardahan İli Hanak Baştoklu Köyü doğumluyum, babam emekli öğretmen,annem ise ev hanımı, dört kardeşiz 86/87 Hanak Lisesinde mezun olduktan sonra Darıca’ya geldim. Maliye sınavını kazanarak 1989 yılında İstanbul Defterdarlığında göreve başladım. Görevim sırasında bir çok sendikal faaliyetlerde bulundum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim. İstanbul Defterdarlığı, Galata, Kartal ve Pendik Vergi Dairesinde 2015 yılında çalışarak emekli oldum.  Evli bir kız çocuğu annesiyim. Emeklilik sonrası Ardahan Dernekler Federasyon Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Şuan aktif olarak Pendik Şubesi ÇYDD’nin gönüllü üyesi ve destekçisi olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.  Emekli olunca ilk işim aileden gelen ve babamın da siyasi görüşü olan CHP’ye üye olarak partim için çalışmaya başladım.  2019 Yerel seçimlerinde Partimden Belediye Meclis Üyesi adayı oldum. Darıca CHP 5.Olağan İlçe Seçim kongresi sonucunda ilçe yönetim kuruluna seçildim. Yeni yönetimimizin saymanlık görevini üstlenmekteyim.

Siyasal Yaşam: İstanbul’daki STK’ların çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Name Yılmaz Fidan: Stk’lar toplum için faydalı projeler üretmek, çözüm ve öneriler sunmak, toplumsal sorunlara değinerek farkındalık yaratmak halkı bilinçlendirmek yolunda çalışmalar yapmaları öncelikleri olmalıdır. Bu konuda birçok önemli Stk’lar bulunmakta, Lösev, ADD, benimde üyesi olmaktan onur duyduğum Prf. Dr. Türkan SAYLAN hocamızın kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme derneği gibi örnek projeler üretmek gerekiyor ” Anadolu’da bir kızım var” kampanyası gibi sessizlerin sesi,kimsesizlerin kimsesi olmak zamanıdır. Ülkemizin çağdaş gençliğine en güzel yatırım olacağını düşünüyorum.

Siyasal Yaşam: CHP’de siyaset yapıyorsunuz. CHP iktadar olmaya ne kadar yakın?

Name Yılmaz Fidan: Yerel seçimlerinde partimizin kurduğu ittifaklar ve Genel Başkanımızın doğru hamleleri ile Büyükşehir Belediye Başkanlıkları ve çok sayıda il,ilçe ve belde belediye başkanlıklarını kazandık. Bütün engellemelere rağmen Belediyelerimiz halka hizmette başarılı çalışmalar yürütüyorlar buda bizim iktidara hazır olduğumuzu ve ülkemizi yönetecek kadrolarımızın hazır olduğunu gösteriyor. İktidar yürüyüşümüz 31 Mart yerel seçimleriyle başlamıştır.

Siyasal Yaşam: Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’i başarılı buluyormusunuz?

Name Yılmaz Fidan: Faruk Demir Ardahan’ımız için büyük bir şanstır. Çok kısıtlı imkanlarla başarılı işler yapıyor. Yeni yönetim yeni anlayış zamanla çok iyi işler yapacaktır. Pandemi döneminde maske sıkıntısı çekmeyen Ardahan, İzmir Büyükşehir belediyemiz ile yapılan et,kavurma anlaşması, kura nehri projesi ve kiralık araç dönemini bitirmesi.Yaptığı çalışmalara iyi birer örnektir. Bundan sonraki süreçte yaptığı çalışmalara destek vererek halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.

Siyasal Yaşam: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?

Name Yılmaz Fidan: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu da diğer Belediye Başkanlarımız gibi engellemelere rağmen başarılı çalışmalar yürütüyor. Şeffaf açık yönetim anlayışıyla İstanbul’a ihanet ettik diyen anlayışın yanlışlarını ve yapamadıklarını yapıyor. Ekrem Başkanımız çok iyi çalışıyor. Temennim Ülkemiz ve Dünya biran önce bu pandemi sürecini geride bırakır. Bütün halkımıza sesleniyorum; Her şey çok güzel olacak..

Göz Atın

Ardahan Belediyesi Çalışıyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in direktifleri doğrultusunda aylardır yoğun bir tempoda ter döken belediye bünyesindeki …

Bir cevap yazın