Ormanların Kardeşliği Platformu Fidan Dikecek

Ormanların Kardeşliği Platformu, Ardahan köylerinde 10 Nisan’dan itibaren İfdan dikimine başlacağını açıkladı.

Ormanların Kardeşliği Platformu adına Asım Karabacak tarafından yapılan açıkla şöyle:

Mart 2020 yılında KAI+Erzurum STK’larının ortak talebi üzerine kurulan ve devamında 25 farklı çalışma alanı tarif eden Ormanların Kardeşliği Platformu, 1 Ekim 2020 tarihinde ilk fidan dikim projesini pilot bölge seçilen Göle’de hayata geçirmiştir.

Büyük bir kısmı sarıçam türü olan 66.000 fidan toprakla buluşturulmuştur.

Göle projesinden kazandığımız deneyimle,

2021 yılı ilkbahar dikimi döneminde;

1- Ardahan merkez, Hoçvan, Damal, Hanak, Çıldır ve tüm köylerimizde olmak, her köye 1.000 fidan projemiz uygulamaya başlanacaktır.

2- pandemi kısıt ve uygulamalarında bir yasak olmaması kaydıyla;

Fidan dikimine 10 Nisan 2021 tarihinde Damal ilçemizde başlanarak, sırayla diğer ilçe ve köylerde dikime devam edilecektir.

3- başta Ardahan olmak üzere adı geçen ilçe ve köy STK’ larımızın tümünün fidan dikim projemizde yer almalarını ve bu amaçla şimdiden kendi ilçe ve köyleriyle temasa geçip hazırlıklara destek olmalarını özellikle bekliyoruz.

4- orman bakanlığı ve Erzurum bölge müdürlüğü nezdinde yapılan görüşmeler çerçevesinde fidan talepleri kaymakamlıklar üzerinden bölge müdürlüğüne aktarılacak.

Gerek valilik, gerek bölge müdürlüğü ve gerekse tarım bakanı/lığı düzeyindeki görüşmelerde platformumuza destek olan, kuruluşumuzdan bugüne hep yanımızda olan Ardahan milletvekilimiz sn. Orhan Atalay başta olmak üzere omuz veren tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine minnetarız. Serhat bölgesinin doğasını koruma, bize emanet bırakılan zenginliklerimizi gelecek kuşaklara hakkıyla teslim etmek için her bir insanımızın aklına ve sahiplenmesine ihtiyacımız var. Sorunlarımızı ancak dayanışarak çözebiliriz. Selam ve sevgilerimizle.

Asım Karabacak

Platform söcüsü

Göz Atın

İmamoğlu: İstanbul’u spor kenti haline getirmek istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 20 farklı branşta faaliyet gösteren toplam 1.100 spor kulübüne malzeme dağıtımına …

Bir cevap yazın