Ormanların Kardeşliği Platformu, Orman Bakanlığını Ziyaret Etti

Ardahan ormanlarında yapılan ağaç kesimine tepki göstermek ve kesilmesi için damgalan sarı çam ağaçların kesimini engelemek için ‘Ormanların Kardeşliği Platformu’ Ankara’da Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı ziyaret ettiler.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, sosyal medya sayfasında ‘Ormanların Kardeşliği Platformu’ Ankara ziyareti ile ilgili açıklama yaptı. Atalay’ın açıklaması şöyle:

Göle ormanları üzerindeki tartışmaları ve talepleri görüşmek üzere ‘Ormanların Kardeşliği Platformu’nu temsilen gelen Heyet’le birlikte ormanlardan sorumlu Bakan Yardımcımız Sn Akif Özkaldı’yı ziyaret edip verimli bir toplantı yaptık. Bu kapsamda alınan kararlar gereği;
1- Ardahan ve Posof’tan sonra Göle’de de bir ‘Bal Ormanı’ yapılacak ve arıcılığa destek verilecektir.
2- Sonbahar sezonunda ilçemizin her bir köyüne yaklaşık bin adet olmak üzere değişik türlerden toplamda 53 bin fide ekilecektir.
3- Orman İşletme Müdürlüğü’nün tekrar açılmasıyla ilgili önümüzdeki yıl yapılacak yeni puanlama sisteminde bölgesel özelliklerimizi önceleyen çalışmalar yapılacaktır.

Emeği geçen herkese teşekkür eder, alınan kararların hayırlı olmasını dilerim.

Göz Atın

Ardahan Belediyesi Çalışıyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in direktifleri doğrultusunda aylardır yoğun bir tempoda ter döken belediye bünyesindeki …

Bir cevap yazın