Piramit Hukuk Bürosu Çekmeköy’de Hizmet Veriyor

Bölge kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim olan başarılı Avukat Özgür Kip, sahibi olduğu Piramit Hukuk Bürosu; Çekmeköy, Şahinbey Caddesi üzerindeki yeni ve mülkiyetini satın aldıkları ofisinde ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Hukuk ve Danışmanlık alanlarında hizmet veren Piramit Hukuk Bürosu;

Şık ve çağdaş görünümüyle alanında birçok başarıya imza atmış Avukat Özgür Kip ve ekibindeki uzman avukatlara rahat bir çalışma ortamı sunuyor.

Bu başarılı çalışmaların ve deneyimlerin sonucunda  Avukat Özgür Kip ve ekibi çeşitli başarılı ve hukuk ödülerine layık görülüyor.

 Geniş bir yelpazede hizmet veren Piramit Hukuk Bürosu; Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Özel Hukuk, Aile Hukuku ve Takip ( İcra ) Hukuku gibi alanlarda çalışmalar sunuyor.

Avukat Özgür Kip: “Ben bu alanlarda çalışan arkadaşlarımın koordinasyonunu sağlamakla birlikte kendim Ceza Davalarına Fiilen Avukatlık yapmaktayım.” dedi.

Avukatlık görevinin yanı sıra sosyal faaliyetleri ve siyasi çalışmalarıyla da yakından tanınan Özgür Kip;1977 yılında Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Mürşitali köyünde doğdu.

Köy okulunda ilkokulu bitirdikten sonra ortaokulu Iğdır merkezde bulunan Atatürk Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitimine ise Atatürk Lisesi’nde başladı; fakat dönemin koşullarının yarattığı birtakım nedenlerden dolayı lise eğitimini Iğdır’da tamamlayamadı.

Daha sonra Tekirdağ, Marmara Ereğlisi ilçesine gitti. Orada yarım kalan lise eğitimini tamamlamak ve hayatını idame ettirmek amacıyla kahyalık, bulaşıkçılık, komilik ve garsonluk gibi çeşitli işlerde çalıştı.

Marmara Ereğlisi Lisesi’nde lise eğitimine devam etti. Üniversiteyi kazanmak için dershaneye gitti. Dershane masraflarını karşılayabilmek için benzer işlerde çalıştı ve lokantalarda yattı.

4 yıl boyunca Iğdır’a gitme şansı hiç olmadı dolayısıyla da o süre zarfında ailesini göremedi. O zor şartlara rağmen 1997’de 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 4 yıl aradan sonra Hukuk Fakültesini kazanmış ve maddi anlamda hatırı sayılır bir kazanç elde etmiş şekilde Iğdır’a, ailesini görmeye gitti .

Elde ettiği kazançla ailesine de destek oldu. Üniversite eğitimi süresince de çalışmaya devam etti. Girişken yapısı, güçlü iletişimi ve azmi sayesinde yaz aylarında garsonluk yaptığı esnada tanıştığı iş adamları kendisine kayıtsız kalmadı ve  burs imkanı sağladı.

Sağlanan bu burslarla üniversiteyi 2001 yılında bitirdi. Bir hukuk firmasında stajyerlik yapmaya başladı. Avukatlık Ruhsatını aldı. Stajyerken bile çok sayıda iş aldığı için artık kendi hukuk bürosunu açmaya karar verdi. 2003 yılında kısa dönem askerlikten sonra ofisini açtı.

16 yıldır kendi ofisinde 7 arkadaşıyla birlikte Piramit Hukuk olarak devam ediyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.   Aynı zamanda CHP’de siyaset yapmaktadır. Partinin ilçe başkanlığında çeşitli görevlerde bulundu, milletvekili aday adaylığı gibi talepleri oldu.

Halen CHP Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Hukuk Komisyonu Üyesidir. Ümraniye Kars-Ardahan-Iğdır Derneği kurucuları arasındadır. Çekmeköy KAI Derneği sekreteridir. Merkezi Ümraniye’de bulunan Anadolu Yakası İşadamları Derneği Başkan Vekilidir.

Göz Atın

KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe Güven Tazeledi

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan ve Başkanlığını Orhan Gökçe’nin yaptığı Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları …

Bir cevap yazın