Üsküdar Esnafı 4 Yıl Daha Terlan Kaya İle Devam Dedi

Merkezi İstanbul Üsküdar ilçesinde bulunan, S.S Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 18 Ocak 2023 Çarşamba Günü yaptığı olağan genel kurulda mevcut Başkan Terlan Kaya ve yönetimi 4 yıllığına güven oyu olarak yeniden seçildi.

Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısına Üsküdar Belediye Başkan danışmanı Esat Kalay, Dudullu Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nilgün Kaplan, Şile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Ceyhun, Kartal Esnaf Kooperatifi Başkanı Hamit Çiftçi, Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği Başkanı Yaşar Kaba, Serhat Yaşam Dergisi İmtiyaz Sahibi Erkan Sarıkaya ve çok sayıda STK yöneticisi ve kooperatif üyesi esnafı katıldı.

S.S Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Terlan Kaya yaptığı açıklamada ”Özelikle Pandemi sürecinde sıkıntılı günler geçiren esnafımıza destek vererek ekonomik krizde nefes almasını sağladık. Halkbank desteği ile sizlerin finans ihtiyaçlarının daha etkin karşılanması için elimizden gelenin azamisini yapmaya gayret ettik. 1.265 yeni ortak kaydı yaptık ve bugüne kadar kefaletimiz altında toplamda 135 milyon lira kredi kullandırdık. Bu sebeple TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e, 15. Bölge Birlik Başkanımız Sayın Mustafa Silahyürekli’ye, Halkbank Şube Müdürü’müz Sayın Ahmet Boyacıoğlu ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çok değil bundan sadece 4-5 yıl önce yönetimi devir aldığımızda çok zayıf pozisyonda iken bugün İstanbul’un ilçeleri arasında örnek gösterilen ve yükselen bir kooperatif haline geldik. Bu başarıda en büyük pay hiç tartışmasız siz ortaklarımıza aittir. Geçen süreçte üstün bir anlayış içerisinde ahilik ve esnaf geleneğine yaraşır şekilde düzenli ödemelerinizle kooperatifimize sahip çıkmanız bizim en büyük gücümüz olmuştur. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder bundan sonra da karşılıklı anlayış ve işbirliği çerçevesinde devletimizin sizler için ayırmış olduğu imkanlar doğrultusunda finans çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Kongremizin ülkemiz, milletimiz ve siz değerli ortaklarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Göz Atın

Ankara Büyükşehir Belediyesi Et Satışına Yoğun İlgi

Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nın Ramazan ayı sonuna kadar 25 ilçeyi gezerek Ankaralıları uygun fiyatlı etle …