Vali Yardımcısı Salih Altun, Hatay’a Veda Etti

Eskişehir Vali yardımcılığına atanan, Hatay Vali yardımcısı ve Cilvegözü Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amiri Salih Altun, Hatay’da beraber çalıştığı mesai arkadaşlarından vedalaşırken duygusal anlar yaşadı.

Başarılı bir bürokrar olarak Hatay ilinde önemli çalışmalara imza atan Eskişehir Vali yardımcı Salih Altun ”Türkiye Suriye sınırında 2 yıl 8 ay görev yaptım, çok şey öğrendim, tecrübe kazandım ve şerefle yürüttüğüm Cilvegözü Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği görevinden büyük bir iç huzur ve vicdan rahatlığı ile ayrılıyorum. Devletime müteşekkirim.

Cilvegözü Kara Hudut Kapısını sınırları içinde bulunduran kadim Reyhanlı ilçemiz bana üç yıl ev sahipliği yaptı. Eskişehir’e atanmam dolayısı ile çok sayıda mesaj aldım, telefonla arandım, sosyal medyadan dua ve destek mesajları okudum. Fedakar Reyhanlı insanının bu vefasını asla unutmayacağım.
Bu çerçevede bizlere kıymet veren Hatay Milletvekilimiz Sn Hüseyin Şanverdi, Kaymakamımız Sn Ali Candan, Belediye Başkanımız Sn Mehmet Hacıoğlu, Cumhuriyet Başsavcımız Sn Muhammed Furkan Demirbaş, TSO Başkanımız Sn Necmettin Zaroğlu, İlçe Jandarma Komutanımız Sn Abbas Çelik, Emniyet Müdürümüz Sn Ali Çolak, TSO Meclis Başkanımız Sn Mahmut İri, TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sn Sait Şanverdi ve TSO Yönetim Kurulu üyesi Sn Cuma Kaynar ile akşam yemeğinde bir araya geldik.
Kendilerine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, Serdivan Kaymakamlığına atanan Sn Ali Candan ve Konya Emniyet Müdür Yardımcılığına Atanan Sn Ali Çolak’a da yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum ” dedi.

1980 Ardahan doğumludur. İlk ve Orta Okulu Ardahan’da okumuştur.

İstanbul Halkalı Ziraat Meslek Lisesi mezunu olup ardından Marmara Üniversitesi İktisat bölümünü bitiren Salih Altun, Lisansüstü Eğitimini ise Cumhuriyet Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında “Basel II risk yönetimi ve KOBİ’lere etkileri” isimli tez ile tamamlamıştır.

2004 yılında 91. Dönem Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Kaymakamlık kurusunu üstün başarılı derece ile tamamlamıştır.

2005-2006 yıllarında Almanya Sttutgart Schwaebisch Hall Goethe Institut’de 9 ay süreyle dil eğitimi almış ve çeşitli Alman Devlet kurumlarında staj yapmıştır. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) 37. Dönem Kamu Diplomasisi eğitimini tamamlamıştır.

Sırasıyla, Bandırma Kaymakam Refikliği, Azdavay Kaymakam Vekilliği, Sulusaray Kaymakam Vekilliği, Tokat Yeşilyurt Kaymakamlığı, Şavşat Kaymakamlığı, Arsin Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Bitlis Vali Yardımcılığı ve Bitlis Vali Vekilliği ile Yozgat Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Van’da Kapıköy Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği, Bitlis’te ise Terörle Mücadele ve Göç Koordinasyonundan sorumlu koordinatör Vali Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amiri olarak görev yaptıktan sonra 01 Eylül 2021’den itibaren Eskişehir Vali yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bakanlık makamınca verilmiş bir başarı belgesi ile görev yaptığı il Valileri tarafından verilen 3 Takdirname, 6 Başarı Belgesi, 2 Üstün Başarı Belgesi ve 1 Maaşla ödüllendirmesi mevcuttur.

İngilizce ve Almanca bilen Salih Altun evli ve bir çocuk babasıdır.

Salih Altun İkinci fakülte olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirmiştir. Halen Istanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenim görmektedir.

 

Göz Atın

Erkan Sarıkaya Kimdir, Erkan Sarıkaya Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Erkan Sarıkaya, 1974 yılında Ardahan Göle İlçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde doğdu. Dört kardeşin en …

Bir cevap yazın