Ergün Özer: Cumhurbaşkanı CHP’li Belediyelere teşekkür etmek zorunda kaldı!

Geçen yıl Ardahan kent merkezine Atatürk anıtı yaptıran ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte çok sayıda ünlü siyasetçinin Avukatı olan Ergün Özer, Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya ile gündemi değerlendirdi.

Serhat Yaşam: CHP’li Belediyelerin Pandemi döneminde çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Av. Ergün Özer: CHP’li Belediyeler Pandemi döneminde o kadar güzel çalışıyorlar ki iktidar işi gücü bıraktı belediyelerin bu kadar güzel çalışmalarını nasıl engelleriz diye adeta seferber oldular ve sonunda Cumhurbaşkanı CHP’li belediyelere teşekkür etmek zorunda kaldı!

Serhat Yaşam: Barolar için yapılmak istenen düzenleme için ne söylemek istersiniz?

Av. Ergün Özer: İktidar ele geçiremediği kaleleri yıkmak için çareler arıyor henüz Barolar için yasa tasarısını görmedik, okumadık ancak gerek seçim sistemi gerek birden çok baro kurulmasına olanak sağlayan bir çalışma olduğunu duyuyoruz bu hiç doğru değil. Ayrıca Türkiye’de 100 bine yakın Avukat var bu kadar avukatın düzenleme yapılması yönünde hiç bir talebi yok ve düzenlemeden baroların ve baroların haberleri yok maalesef!

Serhat Yaşam: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun gündem yaratan son açıklamalarını ve gelen tepkileri değerlendiriyorsunuz?

Av. Ergün Özer: CHP İstanbul İl başkanı Canan hanım benim gelinim ve aynı zamanda Avukatıyım Canan hanım AKP’yi İstanbul’da yendiği için Canan hanımı yıpratmaya yönelik bir kampanyadan başka bir şey yok. Canan hanım ilk seçimde genel seçimde iktidara geleceğiz demeyi kastettiği açık seçik ortada olmasına rağmen bir sürü ipe sapa gelmez şeyler uydurdular ve başarısızlıklarını örtmek için darbe istiyorlar gibi gündem yarattılar.

Serhat Yaşam: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu başarılı buluyormusunuz?

Av. Ergün Özer: Ekrem bey Çalışkan zeki ancak iktidarla uğraşmaktan dolayı tam olarak işine gerektiği gibi konsantre olamadı maalesef!

Serhat Yaşam: Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in çalışmalarını nasıl görüyorsunuz?

Av. Ergün Özer: Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve Hanak ve Damal Belediye Başkanları Ayhan Bey ve Ergin Bey ile birlikte son derece kısıtlı imkanlara rağmen çok başarılılar bir hemşehrileri olarak kendilerini kutluyorum her zaman yanlarındayım ve elimden geldiğince maddi ve manevi yanlarında oldum ve olacağım.

Göz Atın

Ardahan Göle İlçesinde 5.3 Büyüklüğünde Deprem

Ardahan Göle ilçesinde 27 Eylül 2022 Salı akşamı saat 17.08’de 5,3 büyüklüğünde meydana gelen ve …

Bir cevap yazın