Üzeyir Engin; Evde Oturun Senetleri Düşünmeyin

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Engin Gayrimenkul bir çok kurum’un yapamadığını yaptı, on binden fazla müşterisinin senet ödemelerini faizsiz 2 ay erteledi.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra hızla tüm dünyaya yayılan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüs etkisi Türkiye’de de her geçen gün daha çok artıyor. Bu süreçte yetkililer özellikle vatandaşların evlerinde kalmasını isterken bu süreçte işsiz kalanlar, ücretsiz izne sevk edilenler de oluyor. 65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı bulunan riskli gurubunda evinden çıkamaması hayatlarını gerek ekonomik gerekse psikolojik olumsuz etkiledi.

Engin Gayrimenkul Yönetiminin aldığı bu karar doğrultusunda onbin den fazla senet müşterilerinin Nisan ve Mayıs ödemeleri iki ay faizsiz ertelenerek herhangi bir işlem de yapılmayacağı müşterilerine Engin Gayrimenkul Yön. Kur. Başk. Üzeyir Engin tarafından katıldığı Yıldız en TV Gündem özel programı canlı yayınında duyuruldu. Alınan kararla oldukça rahatlayan Engin Gayrimenkul müşterileri çağrı merkezini arayıp teşekkürlerini ilettiler.

Engin Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin yaptığı açıklama şöyle:

“Ülkemizin de içinde bulunduğu COVID-19 (Koronavirüs) felaketine karşı hep birlikte büyük bir mücadele içindeyiz. Bu salgın, bizleri, birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları etrafında birleştiriyor. Ancak böylesine olağanüstü dönemlerde bu önem daha da artıyor. Bizler, böyle bir ortamda işimizin başında olmayı, sorumlu ve bilinçli bir grup olarak müşterimizi düşünüyoruz. Müşteri yaş kitlemiz daha çok 50 ve üzeri özellikle şunu söylemek istiyorum 29 Aralık’ta Çinde görülen ve 11 Mart’ta’da Ülkemizde görülen Koronvirüs sebebiyle İçişleri bakanlığının aldığı kararla 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı getirildi, bu yasağa %95 uyum sağlanıyor. Bu süreçte şahsımı çağrı merkezimizi finas birimimizi arayarak ”ben sokağa çıkamıyorum senetlerimi ödeyemiyorum” diyen okadar çok müşterimiz oldu ki buna Fransa, Avusturya, Almanya, Hollanda, Londra’daki müşterilerimiz dahil, bu isteklerini gerçekleştirmek satışların hiç olmadığı bu dönemde ve şirketimizi zor bir duruma düşürecek olsada bu seslerine kulak vermek zorunda kaldık ve bu kararı aldık. Aldığımız bu karar doğrultusunda ”Evde kal Engin ailesi Senetleri çıkınca ödersin, En önemlisi sizin sağlığınız”

.

Göz Atın

İstanbul’un Skuter Eylem Planının Detayları

Skuter (Scooter) kullanımına standart geliyor. Gelişi güzel parkların önüne geçilecek. Hız sınırıyla birlikte, eğitim şartı …

Bir cevap yazın